1:2 - Ollie Watkins (59')
1:3 - Stefan Bajčetić (81')

Olsen - Young, Konsa, Mings, Digne - Buendía (86' Ings 86'), Kamara (86' Coutinho), Luiz, McGinn - Watkins, Bailey (86' Dendoncker)

Alisson - Alexander-Arnold (79' Gomez), Matip, van Dijk, Robertson - Henderson (79' Bajčetić), Fabinho, Thiago (67' Keïta), Fabinho - Salah, Núñez (88' Doak), Oxlade-Chamberlain (67' Elliott)

Liverpool pokonał w Boxing Day na Villa Park ekipę AV 3:1 po bramkach Salaha, Van Dijka i Bajceticia.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra publiczność uczciła minutą ciszy zmarłego George'a Cohena, który z reprezentacją Anglii sięgnął po triumf na mundialu w 1966 roku.

Już w pierwszej minucie Alissona przetestował sprytnym strzałem Watkins, jednak brazylijski golkiper udanie interweniował. W 5. minucie goście wychodzą na prowadzenie. Alexander-Arnold dobrym podaniem obsłużył, wbiegającego w pole karne Robertsona, z kolei Szkot wyłożył idealnie piłkę 'na tacy' Salahowi, a Egipcjaninowi pozostało jedynie skierować piłkę do siatki.

W 17. minucie po dośrodkowaniu McGinna blisko bramki był aktywny w ofensywie Watkins, ale znów górą był Becker. W 21. minucie piłka znów w sieci Olsena, jednak na minimalnym spalonym był strzelec bramki - Matip. W 28. minucie bramkę powinien strzelić Darwin, który po po długim podaniu zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki i trafił w bramkarza the Villans.

W 37. minucie pada drugi gol dla podopiecznych Kloppa. Po dośrodkowaniu Robertsona z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Salaha, który zdecydował się na zgranie do Van Dijka, a Holender z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Alexandra-Arnolda z rzutu wolnego, idealną okazję miał Darwin, ale z kilku metrów nie potrafił pokonać Olsena.

Tuż na początku drugiej połowy Alissona pokonał Watkins, jednak napastnik gospodarzy był na minimalnym spalonym. Chwilę później swoje sytuacje mieli również McGinn i Buendía.

Liverpool odpowiedział strzałami z dystansu Thiago i Fabinho, jednak po chwili padła kontaktowa bramka dla Aston Villi. Douglas Luiz dośrodkował w pole karne, piłka minęła w powietrzu Matipa, a Watkins kontrującym uderzeniem głową w długi róg pokonał Alissona. W 65. minucie na kapitalny rajd zdecydował się Mo Salah, urywając się defensywie przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, lecz pod bramką Olsena zabrakło mu precyzji.

W 76. minucie mecz powinien 'zamknąć' Darwin Nunez, który po idealnej asyście Salaha stanął oko w oko z Olsenem, jednak uderzył obok lewego słupka bramki the Villans. Czego przez cały mecz nie był w stanie zrobić dziś Urugwajczyk, dokonał wprowadzony przez Kloppa młody Bajcetic. 18-latek w 81. minucie po jednej z szybszych akcji Liverpoolu dopadł do piłki w polu karnym, ze spokojem ograł bramkarza i kilku metrów wpakował piłkę do sieci.

Liverpool zwyciężył 3:1, inkasując istotne 3 punkty, może oczekiwać piątkowej potyczki z Lisami na Anfield.