6:0 - Mohamed Salah (83')
7:0 - Roberto Firmino (88')

Alisson - Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson - Elliott (85' Jones), Fabinho (78' Milner), Henderson (78' Bajcetic) - Salah, Nuñez (78' Jota), Gakpo (78' Firmino)

De Gea - Dalot, Varane, Martinez (76' Malacia), Shaw - Casemiro (76' Sabitzer), Fred (58' McTominay) - Antony, Fernandes, Rashford (85' Elanga) - Weghorst (58' Garnacho)

Nawet najwięksi optymiści spośród fanów Liverpoolu nie mogli się dziś spodziewać takiego obrotu spraw na Anfield. Podopieczni Kloppa rozbili w pył Manchester United, ogrywając odwiecznego rywala aż 7:0!

The Reds lepiej rozpoczęli spotkanie, spychając United do defensywy, jednak pierwszy celny strzał oddali goście za sprawą Antony'ego w 11. minucie, lecz Alisson pewnym chwytem złapał futbolówkę.

W 20. minucie w małym zamieszaniu w polu karnym United, strzał oddał Nunez, jednak uderzenie Urugwajczyka było dalekie od ideału.

W 30. minucie Andy Robertson po szybkiej akcji gospodarzy wypatrzył w polu karnym Darwina, jednak fantastycznie zablokował go Martinez.

Kilka minut później blisko szczęścia byli goście. Po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska, głową uderzał Bruno, jednak piłka minęła minimalnie lewy słupek bramki Beckera.

Gościom po rzucie wolnym udało się trafić do siatki, ale arbiter wskazał pozycję spaloną główkującego Casemiro.

W 43. minucie gol dla Liverpoolu. Robertson cudowną pasówką znalazł Gakpo, który ograł Varane'a i uderzył po długim rogu, dając the Reds upragnionego gola. Rezultatem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa rywalizacji nad rzeką Mersey.

Na samym początku drugiej odsłony nieporozumienie pomiędzy Casemiro i Weghorstem, Fabinho posyła szybką piłkę do przodu, za moment Elliott idealnie dośrodkowuje na głowę Darwina, który z bliskiej odległości podwyższa prowadzenie gospodarzy.

W 51. minucie Liverpool prowadzi już 3:0. Szybka kontra Liverpoolu, Gakpo podaje do biegnącego ile tylko sił w nogach Salaha, który kładzie 'na tyłku' Martineza i obsługuje podaniem Holendra, który sprytną wcinką po długim rogu po raz drugi w tym spotkaniu trafia do siatki.

Chwilę później Alisson mógł sprowokować gola dla gości. Brazylijczyk zagapił się i nie trafił w piłkę w polu karnym, jednak w porę naprawił błąd, tuż przed szaleńczo szarżującym Bruno.

W 66. minucie po błędzie defensywy United, piłka dociera w pole karne do niepilnowanego Salaha, który uderzeniem 'pod ladę' trafia na 4:0.

W 76. minucie ponownie do siatki wpisał się Darwin, który po dośrodkowaniu Hendo, idealnie ułożył głowę do strzału i pokonał De Gee.

84. minuta to bramka Mohameda Salaha. Firmino stracił piłkę na przedpolu United, ale ta wpadła idealnie pod nogi Egipcjanina, który nie miał problemu, by z kilku metrów skierować ją do sieci.

W 89. minucie ku ogromnej radości fanów Liverpoolu do siatki trafił, żegnający się po sezonie z klubem Bobby Firmino. Brazylijczyk z niewielkiej odległości sprytnym strzałem pod nogami hiszpańskiego bramkarza Diabłów ustalił wynik Bitwy o Anglię.

Liverpool znokautował Manchester United na Anfield 7:0 i dał sobie potężnego kopa przed kluczową fazą sezonu, gdzie Czerwoni będą ze wszystkich sił walczyć o lokatę w TOP 4.