2:2 - Morgan Gibbs-White (67')
3:2 - Mohamed Salah (70')

Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Fabinho (Thiago 60′), Henderson, Jones (Milner 81′); Salah, Jota (Diaz 81′), Gakpo (Nunez 60′)

Navas; Felipe( Dennis 87'), McKenna (Worrall 30'), Niakhate; Williams, Danilo, Mangala, Freuler (Johnson 76'), Lodi (Surridge 87'); Gibbs-White; Awoniyi (Ayew 87')

Liverpool po niezwykle emocjonującej drugiej połowie rywalizacji pokonał na Anfield nie bez problemów 3:2 Nottingham Forest. Dubletem popisał się Diogo Jota, a kolejnego gola w sezonie dołożył Mo Salah.

Ekipa Kloppa rozpoczęła mecz od niecelnych uderzeń Jonesa i Fabinho.

Pierwszy celny strzał w tym pojedynku oddali przyjezdni za sprawą Gibbsa-White'a, ale żadnych problemów z interwencją nie miał Alisson.

Gospodarze największe zagrożenie stwarzali sobie po stałych fragmentach gry. W 27. minucie Alexander-Arnold kapitalnie dośrodkował na głowę Van Dijka, jednak piłkę po strzale Holendra nad poprzeczkę sparował Navas.

Chwilę później w polu karnym strzał z bliskiej odległości oddał Konate, ale na linii bramkowej świetnie ustawiony był Neco Williams, który zaasekurował swojego bramkarza.

W 40. minucie po wrzutce Trenta wyborną okazję ma Jota, ale Portugalczyk z kilku metrów uderzył obrok prawego słupka bramkarza.

Pierwsza połowa zakończyła się zatem bezbramkowym remisem.

Liverpool rozpoczyna drugą odsłonę z wysokiego C. W 47. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Fabinho zgrał piłkę głową do Joty, a nasz napastnik z bliskiej odległości nie miał problemów, by pokonać Navasa.

Podopieczni Coopera nie zamierzali jednak się poddać. 4 minuty później był już remis. Były gracz the Reds - Neco Williams uderzył na bramkę z kilkunastu metrów, piłka po drodze odbiła się od nóg Robbo, co nieco zmyliło interweniującego Alissona.

W 55. minucie gospodarze ponownie cieszyli się z gola. Robertson zrehabilitował się, zaliczając asystę z rzutu wolnego, w polu karnym znakomicie odnalazł się Jota, który precyzyjnym uderzeniem pomógł odzyskać the Reds prowadzenie.

W 67. minucie ambitny zespół Forest wyrównuje. Po dośrodkowaniu z autu w pole karne Liverpoolu, futbolówkę wybijał Van Dijk, jednak ta spadła pod nogi kompletnie niepilnowanego Gibbsa-White'a, który z 13 metrów trafił do sieci, doprowadzając do wściekłości Alissona.

W 70. minucie z prawego sektora boiska mamy rzut rożny dla Liverpoolu. Do piłki podchodzi TAA, który idealnie wypatrzył Mo Salaha, a ten strzałem tuż przy słupku pokonał Navasa.

Chwilę później doskonałą okazję na wyrównanie mają gracze Nottingham. Wprowadzony z ławki rezerwowych Brennan Johnson przelobował Alissona, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

W końcówce okazję dla Liverpoolu na 'zamknięcie meczu' miał Nunez, ale dośrodkowanie/strzał (niepotrzebne skreślić) Urugwajczyka, minęło bramkę Forest.

Sędzia: Michael Oliver