3:3 - Richarlison (90+3')
4:3 - Diogo Jota (90+4')

Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Elliott (Henderson 63′), Jones (Milner 86′); Salah, Diaz (Jota 63′), Gakpo (Nunez 73′)

Forster; Romero, Dier, Davies; Porro (Lucas 90′), Hojbjerg, Skipp (Richarlison 84′), Perisic (Danjuma 90′); Kulusevski (Sarr 66′), Son, Kane

Liverpool po niesłychanych emocjach w doliczonym czasie gry pokonał na Anfield 4:3 Tottenham. Bramki dla gospodarzy strzelali dziś: Jones, Diaz, Salah i Jota.

The Reds w piorunującym stylu weszli w to spotkanie. W 3. minucie rywalizacji Trent Alexander-Arnold posłał znakomite dośrodkowanie w pole karne, a niepilnowany przez rywali Curtis Jones uderzył z pierwszej piłki i pokonał Forstera.

Nie upłynęły 2 kolejne minuty a było 2:0 dla gospodarzy. Salah wypatrzył w polu karnym Gakpo, Holender zgrał piłkę do Luisa Diaza, a Kolumbijczyk sprytnym strzałem zaskoczył golkipera Kogutów.

W 15. minucie w polu karnym Spurs faulowany był Gakpo. Do piłki podszedł Mo Salah i przerwał złą passę swoich uderzeń z wapna. Uderzenie Egipcjanina w środek bramki i gol.

Liverpool przez dłuższe fragmenty pierwszej połowy był stroną dominującą, ale ostatnie 10 minut należą do Tottenhamu.

W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Czerwonych, ale Virgil van Dijk ofiarnie wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później szybki wypad ofensywny Tottenhamu. Perisić położył Van Dijka i dograł futbolówkę do Harry'ego Kane'a, który z kilku metrów pokonał Alissona.

W 43. minucie w słupek trafił jeszcze Son, ale arbiter przerwał akcję wskazując wcześniejszą pozycję spaloną.

Między 53 a 54 minutą spotkania gospodarze mieli niesamowity łut szczęścia, gdyż piłka po strzałach Sona i Romero za każdym razem trafiała w słupek bramki Beckera.

W 77. minucie pada kontaktowe trafienie dla Kogutów. Romero długim, świetnym podaniem wypatrzył Sona, który w sytuacji 1:1 z Alissonem trafia do siatki.

W 93. minucie rzut wolny dla Tottenhamu. W polu karnym największym sprytem wykazał się Richarlison, piłka skozłowała i przelobowała wysuniętego Beckera. 3:3!

To nie był jednak koniec emocji. W 95. minucie fatalny błąd popełnił Lucas Moura, który chciał wycofać bezpiecznie piłkę, tą w polu karnym przejął Diogo Jota i znakomitym uderzeniem w długi róg zapewnił Liverpoolowi czwartą wygraną z rzędu.

Sędzia: Paul Tierney