4:4 - Diogo Jota (73')

Southampton

McCarthy; Bree, Lyanco, Bednarek, Walker-Peters; Lavia (Adam Armstrong 63'), Ward-Prowse (Amo-Ameyaw 86'); Sulemana (Ballard 86'), Alcarax, Elyounoussi (Stuart Armstrong 63'); Walcott (Livramento 77')

Kelleher; Alexander-Arnold, Matip, Gomez, Tsimikas (Elliott 58′); Fabinho (Henderson 58′), Milner, Jones (Diaz 58′); Salah, Jota, Firmino (Gakpo 58′)

Liverpool w ostatnim akcencie sezonu 2022/2023 zremisował na wyjeździe z Southampton 4:4.

The Reds wyszli na prowadzenie w 10. minucie rywalizacji. Gospodarze starali się wyjść spod pressingu Liverpoolu we własnym polu karnym, błąd popełnił Lavia, niedokładnie podając piłkę, która trafiła pod nogi Joty, a Portugalczyk z bliskiej odległości nie miał problemów z wpakowaniem piłki do sieci.

W 15. minucie mamy drugiego gola dla Liverpoolu. W polu karnym Southampton, Bobby Firmino sprytnym zwodem zwiódł defensorów i strzałem pod nogami Alexa McCarthy'ego podwyższył prowadzenie Czerwonych.

W 19. minucie kontaktowy gol dla zdegradowanej już ekipy Southampton. Ward-Prowse wykorzystał podanie Alcaraza i precyzyjnym strzałem zmusił do kapitulacji Kellehera.

W 28. minucie błąd w wyprowadzaniu piłki popełnił Roberto Firmino. Po stracie Brazylijczyka na własnej połowie, gospodarze doprowadzili do wyrównania. Sulemana wpadł z futbolówką w pole karne i pokonał Kellehera.

Po pierwszej połowie na południu Anglii mieliśmy remis 2:2.

Drugą odsłonę z wysokiego C zaczęli gospodarze. Lewym skrzydłem szarpnął Sulemana, który pokonał Kellehera.

W 64. minucie fatalny błąd w środku pola popełnił wprowadzony z ławki rezerwowych - Henderson. Southampton wyprowadziło szybką akcję, Armstrong urwał się obrońcom i trafił do siatki.

W 72. minucie kontaktowy gol dla the Reds. Alexander-Arnold popisał się płaskim dośrodkowaniem w polu karnym, a piłkę z bliskiej odległości do siatki skierował Gakpo.

Chwilę później było już 4:4. Salah zaliczył świetną asystę do Joty, a Portugalczyk silnym uderzeniem z 16 metrów doprowadza do remisu.

W końcówce spotkania szanse na strzelenie gola miał Henderson i Salah, ale rywalizacja ze Świętymi ostatecznie zakończyła się remisem 4:4.