2:1 - Joël Matip (89')

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Tsimikas - Elliott (66' Firmino), Fabinho, Thiago (90+4' Bajcetić) - Salah, Jota (66' Núñez), Díaz (90+2' Milner)

Ajax

Pasveer - Rensch (68' Sánchez), Timber, Bassey, Blind - Álcarez, Taylor (80' Grillitsch) - Tadić, Berghuis, Bergwijn - Kudus (86' Brobbey)

Liverpool pokonał ekipę Ajaxu 2:1 w drugim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. The Reds długo bili głową w mur, ale w końcówce spotkania dopięli swojego i gola na wagę trzech punktów zdobył Joël Matip.

The Reds wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Mohameda Salaha w 17. minucie. Egipcjanin skutecznie wykorzystał przytomne podanie przed polem karnym od Diogo Joty i dzięki tej bramce mogli cieszyć się z prowadzenia. Długo to jednak nie trwało. Ledwie 10 minut później Mohammed Kudus silnym uderzeniem pod poprzeczkę zaskoczył defensywę Czerwonych i wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa spotkania na Anfield.

The Reds wyraźnie dominowali rywali podczas drugiej części meczu. Nie dopuszczali Holendrów pod swoje pole karne, długo utrzymując się przy piłce z dala od swojej szesnastki. Na swoje szanse podopieczni Kloppa musieli czekać aż do końcowych minut. Wprowadzony w drugiej połowie Darwin Núñez minimalnie chybił obok słupka po dograniu Mohameda Salaha, Luis Díaz nieco później nie zdołał trafić w futbolówkę, ale trzecią dogodną sytuację Liverpool zdołał wykorzystać. Joël Matip po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył z główki na tyle celnie, że piłka przedarła się za linię bramkową i o ostatecznej decyzji o bramce dowiedzieliśmy się z powtórek i systemu goal-line. Gol Kameruńczyka okazał się na wagę trzech punktów w konfrontacji z Ajaxem.

Sędzia: Artur Soares Dias
Frekwencja: 52,387