2:0 - Mohamed Salah (53')

Alisson - Alexander-Arnold (90+3' Gomez), Matip, van Dijk, Tsimikas - Henderson (70' Fabinho), Thiago (81' Milner) - Salah, Jota (69' Firmino), Díaz - Núñez (80' Elliott)

Rangers

McGregor - Tavernier, King, Goldson, Davies (81' Kamara), Barisić - Tillman (66' Sakala), Davis (66' Jack), Lundstram, Kent (81' Matondo) - Morelos (73' Colak)

Liverpool prowadził ze Szkotami po pierwszej połowie 1:0 po kapitalnym uderzeniu w 7 minucie w wykonaniu Alexandra-Arnolda. Nasz prawy obrońca w swoim stylu nie dał szans bramkarzowi gości, precyzyjnie egzekwując rzut wolny z 20 metrów.

Gospodarze mogli i powinni prowadzić wyżej. Najlepsze okazje na podwyższenie miał Núñez, jednak przegrał wszystkie trzy pojedynki z McGregorem.

W drugiej połowie wynik ustalił Mo Salah, pewnie wykorzystując rzut karny w 53. minucie spotkania.

Wobec wysokiej porażki Ajaxu z Napoli, Liverpool wskoczył na drugą lokatę w grupie A.

Sędzia: Clément Turpin