2:0 - Darwin Núñez (90+8')

Alisson - Alexander-Arnold (87' Ramsay), Konaté, van Dijk, Tsimikas - Thiago (87' Bajcetić), Fabinho, Milner (48' Elliott) - Salah, Firmino (87' Carvalho), Jones (73' Núñez)

Napoli

Meret - Di Lorenzo, Ostigard, Kim, Olivera - Anguissa, Lobotka (83' Zieliński), Ndombelé (87' Raspadori) - Politano (70' Lozano), Osimhen (87' Simeone), Kvartskhelia (83' Elmas)

Liverpool zwycięża 2:0 w starciu z Napoli na Anfield w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Dużo biegania, walki i po jednej interwencji obu bramkarzy - tak po krótce można opisać pierwsze trzy kwadranse na Anfield. Kibice gospodarzy pierwszy (i jedyny) celny strzał na bramkę rywali oglądali dopiero w 29 minucie - uderzenie Thiago skutecznie odbił Meret, chwilę po tym jak Ndombele próbował zaskoczyć Alissona.

Do 85 minuty obraz gry zbytnio się nie zmienił, wtedy sprawy w swoje ręce wziął duet Núñez-Salah. Ten pierwszy wygrał walkę o piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Tsimikasa i oddał celny strzał głową, który odbił jeszcze Meret ale przy dobitce Egipcjanina był już bezradny. W 97' kopia sytuacji, jednak główkującym był Virgil a piłkę z lini bramkowej wpakował Núñez i ustalił wynik spotkania.

Liverpool dopisuje 3 oczka do swojego dorobku punktowego, jednak kończy zmagania grupowe na drugim miejscu w tabeli za dzisiejszym rywalem. Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się w poniedziałek 7 listopada o godzinie 12:00 w szwajcarskim Nyonie.

Sędzia: Tobias Stieler