LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 2948
Liverpool
LIV
League Cup
09.11.2022 21:00
0:0
Derby County
DER

Składy

Liverpool

Kelleher - Ramsay, Phillips, Gomez, Tsimikas - Oxlade-Chamberlain, Bajcetić, Clark (66' Elliott) - Frauendorf (66' Firmino), Stewart (66' Núñez), Carvalho (74' Doak)

Derby County

Wildsmith - Smith (90+1' Rooney), Cashin, Forsyth, Roberts - Mendez-Laing (71' Thompson), Bird (90+1' Bird), Hourihane, Sibley - Collins (61' McGoldrick), Osula (61' Dobbin)

Opis

The Reds po bezbramkowym meczu, awansują do kolejnej rundy Pucharu Ligi po konkursie rzutów karnych. Zespół Jürgena Kloppa okazał się lepszy od Derby County 3:2!  

Liverpool przez większą część czasu gry pierwszej połowy kontrolował wydarzenia na boisku, ale to nie przekładało się na konkrety pod postacią sytuacji strzeleckich. Najlepsze okazje na zdobycz bramki miał Alex Oxlade-Chamberlain po uderzeniu zza pola karnego, czy Leyton Stewart, albo Kostas Tsimikas, lecz każde uderzenie wyżej wymienionych lądowało z dala od celu jakim był biały prostokąt z siatką.

Obraz gry w drugiej połowie niewiele odbiegał od pierwszej. Jedni i drudzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Nieco ożywienia wprowadzili zmiennicy Liverpoolu pod postacią Roberto Firmino, Darwina Núñeza i Harveya Elliotta, ale na niewiele się to zdało. 90 minut spotkania na Anfield zakończyło się bezbramkowym remisie i o awansie do kolejnej rundy zadecydowały rzuty karne. W tym górą okazali się liverpoolczycy, którzy za sprawą kapitalnej postawy między słupkami Caoímhina Kellehera zdołali pokonać 3:2 drużynę Derby County.

Linki