0:1 - John Stones (23')
1:1 - Alexis Mac Allister (50')

Kelleher - Bradley (61' Robertson), Quansah, van Dijk, Gomez, Endō, Szoboszlai (61' Salah), Mac Allister, Elliott, Díaz, Núñez (76' Gakpo)

Ederson (56' Ortega) - Walker, Stones, Akanji, Aké, Rodrigo, De Bruyne (69' Kovačić), Bernardo, Álvarez (69' Doku), Foden, Haaland

Liverpool w meczu na szczycie Premier League zremisował na Anfield 1:1 z Manchesterem City.

Pierwszy celny strzał oddali Obywatele, kiedy w 2. minucie Alvarez przetestował Kellehera, który nie miał problemu z pewnym chwytem piłki.

W 7. minucie kolejny szybki atak gości. Po podaniu do wbiegającego w pole karne De Bruyne, Belg zdecydował się na sprytną centrę, ale zabrakło mu precyzji.

W 12. minucie wreszcie ruszył Liverpool. Z prawej strony szybko wystartował na połowie City, Conor Bradley, ale do jego dośrodkowania nie doszedł Darwin.

W 15. minucie z lewej strony zaatakował Luis Diaz, ale po jego wrzutce, główka Darwina była mocno niecelna.

W 18. minucie Liverpool strzelił gola po uderzeniu Diaza, ale wcześniej na minimalnym spalonym był niestety nasz urugwajski król chaosu.

W 23. minucie goście objęli prowadzenie na Anfield. Po sprytnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Kevina de Bruyne, gola z bliskiej odległości strzelił Stones.

W 30. minucie okazję mają gospodarze. Harvey Elliott z prawego skrzydła dorzucił piłkę na głowę Szobo, ale strzał Węgra był ponad poprzeczką bramki mistrza kraju.

W 36. minucie na strzał z dystansu decyduje się De Bruyne, ale piłka odbija się od nogi Bradleya i wychodzi na rzut rożny.

Chwilę później szybki kontratak City, Haaland poradził sobie z Van Dijkiem, ale jego strzał był daleki od ideału.

W 42. minucie Diaz przebił się z piłką przez zasieki defensywne Obywateli, ale strzał Kolumbijczyka minął prawy słupek bramki Edersona.

W doliczonym czasie pierwszej odsłony na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Szoboszlai, ale dobrze ustawiony Ederson pewnie złapał piłkę.

Na samym początku drugiej połowy duży błąd obrony City. Po złym wstecznym podaniu, Ederson sfaulował w polu karnym Nuneza i arbiter wskazał na wapno. Do piłki podchodzi niezawodny ostatnio Macca i mamy 1:1 po silnym, plasowanym strzale w lewy róg.

W 53. minucie rywalizacji brazylijski bramkarz City położył się na boisku, nie będąc w stanie kontynuować gry. To pokłosie interwencji Edersona przy starciu w polu karnym z Darwinem.

W 56. minucie Kelleher kapitalnie skrócił kąt Fodenowi i zapobiegł stracie bramki Liverpoolu.

Po kwadransie gry drugiej połowy na placu gry melduje się Salah i Robertson.

W 62. minucie po idealnym podaniu Mo Salaha, w sytuacji 1:1 z bramkarzem, spudłował Luis Diaz.

W 64. minucie Król Egiptu po raz pierwszy próbuje strzału na bramkę po wejściu na boisko, lecz jego próba była mocno niecelna.

Chwilę później po nawałnicy Liverpoolu, uderzał z dystansu Mac Allister, ale świetnie wypiąstkował piłkę na rzut rożny Ortega.

W 70. minucie świetne dośrodkowanie z lewego sektora boiska Robertsona, ale Ortega zatrzymał strzał Nuneza.

W 72. minucie po wrzutce w pole karne Liverpoolu, piłkę piąstkuje Kelleher, trafia w Fodena i futbolówka obiła poprzeczkę bramki the Reds.

W 80. minucie kapitalnie podłączył się do akcji ofensywnej Quansah. Młody stoper zdecydował się na strzał i bramkarz Obywateli nie bez problemów wybił piłkę do boku.

W 88. minucie mogło być 2:1 dla City, ale Doku strzelił w słupek bramki gospodarzy.

Sekundy później rajd Mo Salaha, ale na posterunku jest Ortega.

W doliczonym czasie gry gospodarze za wszelką cenę próbowali zdobyć gola, ale zabrakło im klarownych okazji.

Sędzia: Michael Oliver