CHE
Chelsea
Premier League
04.05.2025
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1812

Lucas: Rafa we mnie wierzy


Pomocnik Liverpoolu, Lucas Leiva, uważa, że walka o miejsce w drugiej linii the Reds pomogła mu stać się lepszym graczem.

22-letni reprezentant Brazylii partnerował w tym sezonie Javierowi Mascherano oraz Xabiemu Alonso.

- To pozytywne, ponieważ kiedy rywalizujesz z takimi piłkarzami jak Mascherano, czy Alonso, chcesz poprawiać swoją grę każdego dnia - stwierdził Lucas w rozmowie z BBC Radio Merseyside.

- Jeśli nie trenuje się codziennie, nie można mieć szans na grę.

Lucas, który zdobył w tym sezonie dla Liverpoolu 3 bramki w 36. występach, nie zawsze był sprawiedliwie wspierany przez fanów.

Były kapitan reprezentacji Brazylii do lat 20. twierdzi, że jest zbyt wcześnie, by porównywać go z bardziej doświadczonymi kolegami z Anfield.

- Uczę się, ale Steven Gerrard ma 29 lat, Alonso prawie 28, Mascherano zbliża się do 25., a ja mam na liczniku 22 wiosny, więc jestem jeszcze młody i chcę się cieszyć teraźniejszością i nauką z nimi.

- Być może za rok, dwa lata także będę kluczowym piłkarzem w zespole - powiedział Leiva.

Lucas sądzi, że zaczyna pokazywać, dlaczego Rafael Benitez zaufał jego umiejętnościom ściągając go w 2007. roku do Liverpoolu z Gremio.

- Jeżeli nie wybiegam w pierwszym składzie, wchodzę z ławki, a to pokazuje, że Rafa we mnie wierzy.

- Wiem, że nie wszyscy ufają moim umiejętnościom, ale nie przejmuję się tym. Jak powiedziałem wcześniej, obchodzi mnie tylko drużyna i sztab szkoleniowy.

- Jeśli oni są ze mnie zadowoleni, to jestem pewien, że już wkrótce pokażę, na co naprawdę mnie stać.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Elliott: Mógłbym tu grać do końca kariery  (5)
30.04.2025 08:43, AirCanada, Liverpool Echo
Salah, umowa LFC z Google Pixel i selfie  (0)
29.04.2025 23:18, Kubahos, The Athletic
Alisson o zdobyciu mistrzostwa w barwach LFC  (0)
29.04.2025 19:30, Mdk66, thisisanfield.com
Gakpo może zostać ukarany przez FA  (21)
29.04.2025 18:16, Wiktoria18, The Athletic
Salah o swojej rozmowie ze Slotem  (1)
29.04.2025 14:41, MaksKon, thisisanfield.com
Andy: To mistrzostwo to dla nas wszystko  (0)
29.04.2025 14:34, Maja, Liverpool Echo
Kulisy świętowania mistrzostwa  (3)
29.04.2025 13:04, ManiacomLFC, The Athletic