Spurs - LFC: Ostatnie 5 spotkań

Jutro popołudniu Tottenham na White Hart Lane będzie podejmował Liverpool Roya Hodgsona. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich konfrontacji między tymi zespołami na boisku w Londynie.

Tottenham 2-1 Liverpool

Sierpień 2009

Gole strzelone przez Assou-Ekotto i Sebastiana Bassonga przesądziły o rozczarowującej porażce Liverpoolu na starcie nowego sezonu w meczu z Tottenhamem Hotspur.

Jedynego gola dla The Reds strzelił z karnego Steven Gerrard.

Tottenham 4-2 Liverpool

Listopad 2008

Carling Cup

Liverpool został wyeliminowany w 4-tej rundzie pucharu Carling Cup po porażce 4-2 w fatalnym stylu.

Fraizer Campbell i Roman Pawluczenko strzelili po dwie bramki dla klubu z północnego Londynu, a Damien Plessis i Sami Hyypia ratowali honor the Reds.

The Reds dominowali przez niemal cały mecz, widowisko było wręcz jednostronne, lecz na bazie gola Dirka Kuyta z 3. minuty spotkania nie potrafili zbudować kolejnych.

Jak mówi stare porzekadło, niewykorzystane sytuacje się mszczą - mecz, który mógł się zakończyć zwycięstwem Liverpoolu nawet 4:0, stał się klęską po samobójczym trafieniu Jamiego Carraghera z 70. minuty i strzale Pawluczenki w doliczonym czasie gry.

Tottenam 0-2 Liverpool

Maj 2008

Liverpool zakończył sezon Premier League zdobyciem 3 punktów dzięki bramkom w drugiej połowie, zdobytym przez Adrija Woronina i Fernando Torresa.

Tottenham 0-1 Liverpool

Grudzień 2006

Gol Luisa Garcii dosłownie w samej końcówce pierwszej połowy wystarczył, żeby Liverpool zapewnił sobie trzy punkty. Podopieczni Beniteza w drugiej połowie mieli trochę szczęścia, dzięki czemu wywieźli cenne zwycięstwo z Londynu.