05.05.2024
17:30

Osób online 1102

Top 3 Bradley'a

Jak po każdym meczu Liverpoolu John Bradley wybrał trzech zawodników, którzy jego zdaniem najlepiej spisali się w przegranym 1:0 meczu z Bragą. Za najmocniejsze ogniwo The Reds uznany został Andy Carroll, chociaż na boisku przebywał zaledwie 40 minut.

1. Andy Carroll

Andy wywarł natychmiastowy wpływ na drużynę po swoim wejściu z ławki. Zmienił przebieg meczu zwiększając ofensywne zagrożenie ze strony The Reds. Starał się być w kilku miejscach na raz i widać było, jak obrońcy Bragi panikują w jego pobliżu. Podsumowaniem stosunku gospodarzy do Carrolla był okropny cios łokciem w twarz, który wyprowadził Kaka. Sprawił to samym pojawieniem się na placu gry.

Kiedy będzie w pełni sprawny wiele drużyn będzie miało przez niego ogromne kłopoty i Braga na pewno nie jest zachwycona możliwością występu Andy’ego w rewanżu.

2. Glen Johnson

Anglik znów zagrał na lewej obronie i znów pokazał wielką dojrzałość. Nie narzeka z powodu nieco obcej dla siebie pozycji, po prostu stara się grać jak najlepiej dla drużyny.

Ponownie był chyba najbardziej ofensywnym graczem Liverpoolu kiedy ruszał do przodu lewym skrzydłem. Starał się podchodzić wyżej, tworzyć przewagę liczebną i pomagać w rozgrywaniu ataków, jednak przeciwko tak zorganizowanemu przeciwnikowi kończyło się zazwyczaj na frustracji.

Glen konsekwentnie zalicza solidne występy dla Liverpoolu i zasługuje na wielkie uznanie za łatwość, z jaką dostosował się do zmiany miejsca na boisku.

3. Lucas Leiva

Gra Lucasa była kluczowa do powstrzymywania ataków Bragi w pierwszej połowie. To gospodarze byli częściej przy piłce i chociaż w rozegraniu Brazylijczyk miał słabszy dzień, być może spowodowany zagęszczonym środkiem pola, w defensywie stanowił solidną zaporę.

Za tydzień będzie musiał dodać nieco skuteczności do swoich podań, ale i tak zagrał wczoraj bardzo dobrze w meczu, który był momentami bardzo trudny dla Liverpoolu.