Osób online 1184

The Reds w Katarze


Przedstawiciele LFC właśnie przybyli do Kataru, żeby nawiązać współpracę z ONZ w celu pomocy dzieciom z krajów borykających się z konfliktami zbrojnymi i biedą.

Organizacja Narodów Zjednoczonych zaprosiła do Kataru 30 Palestyńczyków i obywateli krajów afrykańskich biorących udział w różnych projektach sportowych. Powodem tego przedsięwzięcia jest możliwość wspólnej pracy z trenerami LFC Foundation oraz innych organizacji sportowych.

Umiejętności, które nabędą w tym czasie, zostaną później wykorzystane do treningu młodych sportowców w ich krajach.

- Możemy się pochwalić wieloma sukcesami w projektach społecznych zarówno w Anglii, jak i w innych krajach w różnych miejscach na świecie. Chcemy dalej przekazywać swoje doświadczenie oraz wiedzę, którą udało nam się zdobyć przez te lata, żeby ci młodzi ludzie mogli stać liderami swoich społeczności - powiedział Forbes Duff, trener LFC Foundation.

- Mimo tego, że jest to obecnie tylko projekt pilotażowy i pierwszy tego rodzaju przez nas organizowany, chcemy w przyszłości rozszerzać naszą współpracę z ONZ i dać podobne możliwości innym ludziom.

Liverpool został zaproszony przez ONZ do wzięcia udziału w tym projekcie w listopadzie tamtego roku. Nie trzeba było długo namawiać przedstawicieli klubu do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Uczestnicy - 12 mężczyzn i 18 kobiet - pochodzą z: RPA, Kenii, Palestyny, Zambii, Zimbabwe, Ugandy, Ghany, Burundi, Tanzanii oraz Namibii.

Wszyscy mają nadzieję, że ten obóz będzie jednym z wielu tego typu szkoleń. Już teraz klub planuje ściągnięcie 5 z obecnych uczestników na Merseyside w najbliższej przyszłości.

- Tu nie chodzi tylko o pokopanie piłki i trenowanie tych młodych ludzi - głównym celem jest nauczenie ich umiejętności przydatnych w codziennych sytuacjach - powiedział Gary Adlen, dyrektor LFC Foundation.

- Chcemy, żeby przeżyli oni podróż swego życia, która wpłynie pozytywnie na ich postawę w przyszłości.

Ten projekt został zorganizowany przez Biuro ONZ ds. rozwoju sportowego i pokoju (UNOSDP) we współpracy z Right To Play oraz Aspire Academy for Sport Excellence.

Również Premier League, Niemiecka Agencja ds. międzynarodowej współpracy i Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski są zaangażowane w ten 10-dniowy projekt.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com