05.05.2024
17:30

Osób online 961

Wspomnienia z Carling Cup: 1981

Siedem zwycięstw Liverpoolu w rozgrywkach o Puchar Ligi i siedem dni do finału, w którym stawką jest kolejny taki triumf w gablocie klubu. Za przykładem oficjalnej strony Liverpoolu rozpoczynamy serię, w której cofniemy się do pamiętnych zwycięstw the Reds, zaczynając od 1981 roku.

***

Liverpool swój pierwszy puchar rozgrywek Carling Cup zdobył po wygranej z West Ham United, ale potrzebował do tego powtórki spotkania.

Po bezbramkowym remisie w ciągu regulaminowych 90 minut, bramkę dla the Reds trzy minuty przed końcem dogrywki zdobył Alan Kennedy, jednak Młoty zdołały jeszcze wyrównać po trafieniu z rzutu karnego, przez co musiał zostać rozegrany powtórzony mecz na Villa Park.

West Ham lepiej rozpoczął drugie starcie, ponieważ objął prowadzenie po bramce Paula Goddarda na początku spotkania.

Odpowiedź Liverpoolu nastąpiła jeszcze przed 28 minutą, kiedy to bramki zdobyli Kenny Dalglish i Alan Hansen, którzy zapewnili the Reds pierwszy puchar Carling Cup w historii klubu.

Co ciekawe, Liverpool w drodze do finału mierzył się m.in. z Manchesterem City. Pierwszy mecz the Reds wygrali 1:0, aby w rewanżu utrzymać tą zaliczkę na Anfield. Brzmi znajomo?