05.05.2024
17:30

Osób online 1050

Najlepsze momenty w FA Cup: 75-51

Przed sobotnim finałem Pucharu Anglii za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu prezentujemy Państwu kolejne wspomnienia związane z tymi rozgrywkami. Dzisiaj przyszedł czas na pozycje 75-51.

75. Luis Suarez korzystając z błędu Sylvaina Distina strzela gola w derbowym półfinale Pucharu Anglii – kwiecień 2012.

74. Ian Callaghan prowadzi zespół do zwycięstwa z Boltonem w piątej rundzie tych rozgrywek – luty 1965

73. Rozwianie wszelkich wątpliwości zwycięstwem 7-0 w meczu z drużyną York City nazywaną „pogromcą wielkich” – luty 1985.

72. Pokonanie na Goodison Evertonu - ówczesnych mistrzów Anglii 2-1 w trzeciej rundzie Pucharu Anglii. Dixie Dean strzelił wtedy bramkę w pierwszej minucie meczu – styczeń 1932.

71. Rzut karny Ronniego Morana w ostatniej minucie doliczonego czasu gry w pojedynku z Burnley – luty 1963.

70. Pełne emocji wykonanie klubowego hymnu przez Gerry’ego Marsdena przed finałem na Wembley – maj 1989.

69. Billy Liddell dający zwycięstwo w meczu szóstej rundy Pucharu Anglii z Blackpool – marzec 1950.

68. Piętka Johna Barnesa w pojedynku z Crewe – styczeń 1992.

67. Zwycięstwo 5-0 z Norwich w padającym śniegu w meczu na Anfield – styczeń 1986.

66. Ponad ćwierć miliona ludzi witających drużynę podczas pierwszego w tamtym sezonie tryumfalnego przejazdu przez miasto - maj 1965.

65. Pogrom Swansea 8-0 w styczniu 1990.

64. Dwie bramki Bruno Cheyrou w meczu z Newcastle – styczeń 2004.

63. Kenny Dalglish doprowadzający do dogrywki w ostatniej minucie gry na Villa Park w trzecim z czterech meczów półfinałowego maratonu – kwiecień 1980.

62. Odnotowanie najlepszego rezultatu w historii klubu w rozgrywkach Pucharu Anglii – 9:0 z Newtown – październik 1892.

61. Doprowadzenie do remsiu przez Ronniego Whelana na Highbury w meczu przeciwko Porsmouth – kwiecień 1992.

60. Oszałamiający gol Davida Fairclougha w ćwierćfinałowym pojedynku z Middlesbrough – marzec 1977.

59. Rzut wolny Robbiego Fowlera w półfinale Pucharu Anglii z Wycombe na Villa Park – kwiecień 2001.

58. Drybling Johna Barnesa zwieńczony bramką ustalającą wynik spotkania na 4-0 w ćwierćfinale z Brentford – marzec 1989.

57. Przybycie tysięcy kibiców na mecz z Crystal Palace by podziwiać drużynę Liverpoolu w pierwszym finale Pucharu Anglii w historii – kwiecień 1914.

56. Najwyższe wyjazdowe zwycięstwo w Pucharze Anglii – 7:0 z Birmingham w ćwierćfinale tych rozgrywek - marzec 2006.

55. Ćwierćfinałowy hat-trick Iana Rusha z Oakwell – marzec 1985.

54. Alan Hansen cieszący się i biegnący wzdłuż linii bocznej boiska w półfinałowym meczu z Manchesterem United – marzec 1979.

53. Lekcja udzielona the Geordies przed kamerami telewizyjnymi w piątkową noc w trzeciej rundzie Pucharu Anglii – styczeń 1984

52. Bramka Rogera Hunta dobijająca Leicester strzelona w powtórzony meczu ćwierćfinału Pucharu Anglii – marzec 1965.

51. Gol Xabiego Alonso strzelony Luton z własnej połowy – styczeń 2008.