05.05.2024
17:30

Osób online 1112

Kelly debiutuje w reprezentacji

Martin Kelly zadebiutował w reprezentacji Anglii, która zmierzyła się dziś Norwegią na Ulevaal Stadium w Oslo. Kelly, który ma za sobą sześć występów w drużynie U-21, pojawił się jako rezerwowy z wygranym 1:0 meczu towarzyskim.

W pierwszym spotkaniu Synów Albionu pod wodzą Roya Hodgsona, na boisku pojawili się także jego klubowi koledzy.

Trzech z nich znalazło się w wyjściowej jedenastce, a przyzwyczajenie do wspólnej gry w Liverpoolu dało o sobie znać, gdy Stewart Downing przedarł się do przodu, pokonując rywala i wrzucając piłkę do Andy'ego Carrolla, który skierował ją tuż nad poprzeczką bramki Rune Jarsteina.

Carroll miał również swój udział przy bramce Ashleya Younga. Napastnik Liverpoolu wykorzystał przewagę na przeciwnikiem i skierował futbolówkę wprost pod nogi partnerującego mu w ataku Younga. Jednocześnie, ku zaskoczeniu Norwegów, środkiem boiska wbiegł Steven Gerrard, co pozwoliło piłkarzowi Manchesteru United na zdobycie zwycięskiego gola.

Gerrard został zmieniony w 46. minucie, a zastąpił go Gareth Barry. Jednakże już 26 minut później, gracz Manchesteru City opuścił murawę, dając możliwość gry Jordanowi Hendersonowi. W 84. minucie w miejscu Stewarta Downinga pojawił się Adam Johnson.

W akcji oglądaliśmy także innych Czerwonych. Daniel Agger przeżył nieprzyjemne popołudnie, podczas którego Dania uległa Brazylii 3:1. Dirk Kuyt grał od 64. minuty spotkania Holandii z Bułgarią, przegranego przez Oranje 2:1. Zwycięską bramkę w końcówce meczu zdobył Ilian Micanski.