05.05.2024
17:30

Osób online 1285

Suso asystuje w meczu reprezentacji

Młoda gwiazda Liverpoolu, Suso, rozegrała 45 minut w czwartkowym spotkaniu na Mistrzostwach Świata U-20. Hiszpanie pokonali Francuzów 2:1, a piłkarz Liverpoolu popisał się znakomitą asystą.

Pomocnik pojawił się na boisku w przerwie i już po jedenastu minutach spędzonych na boisku znalazł lukę w formacji obronnej Trójkolorowych. Posłał on wspaniałe podanie do Jesé, który podwoił przewagę reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego.

Drużyna, którą prowadzi Julen Lopeteui już przed tym meczem zakwalifikowała się do fazy pucharowej turnieju w Turcji.

Na początku rozbili reprezentację USA 4:1, później Suso przywdział opaskę kapitańską w poniedziałek i poprowadził kadrę do zwycięstwa 1:0 przeciwko Ghanie.

Głównie z tego powodu menadżer pozwolił odpocząć numerowi 30 z Liverpoolu. Jest on jednym z najlepszych piłkarzy w swojej drużynie w tym turnieju.

Pod jego nieobecność to napastnik Valencii, Francisco Alcácer, przejął opaskę. Po 23 minutach wyprowadził Hiszpanów na prowadzenie wspaniałym uderzeniem lewą nogą.

W przerwie spotkania Suso zastąpił na boisku José Campañę.

Zawodnik Liverpoolu dawał o sobie znać, odbierał piłkę w głębi pola i ustawiał się, by jak najszybciej przejść do ataku.

Dlatego, gdy zobaczył najlepszego strzelca turnieju, Jesé, uciekającego swojemu obrońcy i wbiegającego w lukę między defensorami Francji, pomocnik the Reds posłał precyzyjne, 50-metrowe podanie.

Jesé przejął piłkę bez większych problemów i posłał ją obok Alphonse’a Areoli, dzięki czemu powiększył swój dorobek bramkowy. Zdobył cztery gole w trzech meczach.

Hiszpanie „zdrzemnęli się” na moment w doliczonym czasie gry. Thibaut Vion wykorzystał to i zdobył dla swojej kadry kontaktową bramkę. Suso i spółka wytrzymali jednak presję i cieszyli się z zasłużonego zwycięstwa.