13.05.2024
21:00

Osób online 1312

Jamie Carragher: sezon 2005/06

Jeszcze przed sezonem 27-letni Jamie razem ze Stevenem Gerrardem podpisał nowy, czteroletni kontrakt. Niecałe dwa tygodnie później Carra wpisał się na listę strzelców. Bramkę zdobył głową w pierwszej połowie wyjazdowego spotkania eliminacji do Ligi Mistrzów, podczas którego Liverpool pokonał 3:1 litewski FBK Kaunas.

Był to dopiero jego trzeci gol w barwach Liverpoolu i pierwszy w europejskich rozgrywkach.

Podczas kolejnego, nieco bardziej fascynującego wyjazdowego zwycięstwa, także zakończonego wynikiem 3:1, Jamie ponownie znalazł się w centrum uwagi. Tym razem jako kapitan zespołu, który w Monaco zdobył Superpuchar Europy, pokonując CSKA Moskwa.

Image Hosted by ImageShack.us

Wymiana proporczyków przed meczem Ligi Mistrzów z Realem Betis.

Kolejne trofeum znalazło się w scenariuszu zakończenia sezonu. The Reds przegrywali już 0:2 po samobójczej bramce Carraghera i prostej dobitce Deana Ashtona, który wykorzystał błąd Reiny. Udało im się jednak doprowadzić do wyrównania dzięki golom, które zdobyli Djibril Cissé i Steven Gerrard. Dziesięć minut później Paul Konchesky ponownie dał prowadzenie Młotom, po dość szczęśliwiej bramce zdobytej dzięki zagraniu, które bardziej przypominało dośrodkowanie, niż mierzony strzał. Wydawało się, że to West Ham zdobędzie puchar, kiedy, już w doliczonym czasie, Steven Gerrard niesamowitym strzałem po raz kolejny doprowadził do wyrównania i w efekcie do dogrywki, po której doszło do rzutów karnych. W tych lepsi okazali się piłkarze Rafy Beníteza.

Boudewijn „Bolo” Zenden, Xabi Alonso i Jamie Carragher podczas spotkania z Sunderlandem.

Rzuty karne nie były już tak łaskawe dla Carraghera podczas meczu reprezentacji Anglii na Mistrzostwach Świata w Niemczech. Był on jednym z trzech piłkarzy, którzy nie trafili do siatki po bezbramkowym spotkaniu z Portugalią w 1/16 rozgrywek.

W Japonii, podczas Klubowych Mistrzostw Świata.