17:30

Osób online 1026

Liverpool - Oldham: Statystyki

Luis Suárez jest na dobrej drodze by kontynuować swój znakomity ciąg strzelecki w FA Cup. Dzisiaj Liverpool podejmuje Oldham Athletic w ramach trzeciej rundy najstarszych rozgrywek na świecie. Klubowy statystyk, Ged Rea, przygotował dla Państwa kilka ciekawych faktów.

Numer 7 Liverpoolu zdobył pięć bramek w sześciu występach w FA Cup. Finał z roku 2012 to jedyna okazja, przy której Urugwajczykowi nie udało się znaleźć drogi do siatki.

Oto reszta przedmeczowych ciekawostek:

Suárez wystąpił jako kapitan Liverpoolu pierwszy raz w zeszłym sezonie właśnie w starciu z Oldham na Boundary Park.

Obydwa zespoły spotykają się w tym turnieju już trzeci raz z rzędu.

Liverpool wygrał na Anfield 2 lata temu 5:1. Robbie Simpson dał the Latics prowadzenie w 28. minucie, ale do przerwy the Reds zdołali strzelić dwie bramki za sprawą Craiga Bellamy'ego i Stevena Gerrarda(rzut karny). Jonjo Shelvey, Andy Carroll i Stewart Downing wpisali się na listę strzelców po przerwie.

Martin Kelly i Steven Gerrard to jedyni piłkarze pozostali w Liverpoolu, którzy od pierwszych minut grali w tamtym starciu i mają szanse na występ dzisiaj. Sebastián Coates jest kontuzjowany, a Jon Flanagan wszedł wówczas z ławki.

W minionej kampanii to Oldham wyeliminowało czerwonych w czwartej rundzie. Mecz na Boundary Park zakończył się wynikiem 3:2. Matt Smith(2) i Reece Wabara pokonywali Brada Jonesa, a gole dla Liverpoolu strzelali Suárez i Joe Allen.

Liverpool pokonał Mansfield Town w zeszłym sezonie na tym etapie, w stosunku 2:1. Daniel Sturridge okrasił swój debiut bramką, drugiego gola zdobył Suárez.

The Reds żegnali się z FA Cup trzy razy na tym etapie rozgrywek w przeciągu ostatnich siedmiu sezonów.

Brendan Rodgers wygrał pięć z dziewięciu meczów jako menadżer w tych zawodach. Doszedł do piątej rundy z Watford w sezonie 2008/09, ale ze Swansea nigdy nie przeszedł czwartej rundy.

Brighton to ostatni zespół, który pokonywał Liverpool w dwóch kolejnych sezonach FA Cup. Udało im się to w kampanii 1982/83 i 1983/84.

To pierwszy raz kiedy the Reds spotykają trzy razy pod rząd tego samego przeciwnika w FA Cup, odkąd mierzyli się z Southampton w latach 1924-1926.

Suárez zdobył 20 goli w ostatnich 15 meczach i trafiał do siatki 15 razy w siedmiu występach na Anfield.

The Reds wygrali 11 z ostatnich 12 meczów u siebie na wszystkich frontach, zdobywali bramki w ostatnich 10 meczach we wszystkich rozgrywkach i w 14 spotkaniach z ostatnich 15.

Liverpool u siebie strzelił 25 goli w ostatnich siedmiu meczach.

The Latics na Anfield wygrali dwukrotnie. 3:0 w październiku 1913 i 2:1 czternaście miesięcy później.

Po pokonaniu Liverpoolu przed rokiem, the Latics odpadli po powtórce spotkania rundy piątej na Goodison Park z Evertonem.

Z zeszłosezonowych pogromców czerwonych w szeregach Oldham pozostali Jonathan Grounds, James Wesolowski i rezerwowi Carl Winchester oraz David Mellor.

Ostatnie zwycięstwo Oldham na Anfield miało miejsce w grudniu 1914 roku, wygrali 2:1.

Obydwa mecze the Latics w FA Cup kończyły się spotkaniami rewanżowymi. Pokonywane przez nich były Wolverhampton i Mansfield.

Danny Philliskirk i Adam Rooney strzelali gole w dwóch wyjazdowych meczach pucharowych w tym sezonie.

The Latics zajmują 19. miejsce w League One. W strefie spadkowej nie znajdują się dzięki bilansowi bramkowemu.

Z ostatnich dziewięciu meczów wygrali jeden na początku grudnia. Poprzednie cztery wygrali wszystkie.

W ostatnich 10 meczach nie zachowali czystego konta. Udało im się to jedynie raz w ostatnich osiemnastu meczach.

W ostatnich czterech spotkaniach, Oldham nie zdobyło bramki w drugiej połowie.

Strzelcy Liverpoolu w tym sezonie (gole w FA Cup z całej kariery w czerwonej koszulce): Suárez 20(5), Sturridge 11(1), Sterling 4(0), Gerrard 3(12), Coutinho 2(0), Henderson 2(0), Škrtel 2(1), Agger 1(1), Flanagan 1(0), Moses 1(0), Sakho 1(0), Allen 0(1), Lucas 0(1), samobóje: 2.

Oldham(gole z tego sezonu FA Cup): Philliskirk 10(2), Rooney 7(2), Clarke-Harris 6(1), MacDonald 4(0), Dayton 3(0), Tarkovski 3(0), Lanzoni 2(1), Grounds 1(0), Kusunga 1(1), Petrasso 1(0), Schmeltz 1(0), Smith 1(0), Wesolowski 1(0), Winchester 1(0).