05.05.2024
17:30

Osób online 1028

Aspas: Cudowny moment

Iago Aspas przyznał, że strzelenie pierwszego gola dla Liverpoolu w oficjalnym meczu było dla niego niezapomnianym przeżyciem. Hiszpan otworzył wynik wczorajszego spotkania w Pucharze Anglii, a the Reds pokonali 2:0 Oldham.

Napastnik Czerwonych w 55. minucie po uderzeniu z półwoleja pokonał golkipera gości.

– W ostatnim czasie grywałem jako prawoskrzydłowy. Wczoraj wystąpiłem jako napastnik, co jest dla mnie bardziej naturalną pozycją na boisku.

– Wspaniale było strzelić tu swoją pierwszą bramkę. Ciężko o trafienia, kiedy nie grasz regularnie, ale i tak jestem niezwykle szczęśliwy z powodu tego gola.

Iago potrzebował 11 spotkań na przełamanie się i strzelenie debiutanckiego gola dla Liverpoolu. Brendan Rodgers jest przekonany, że to pomoże się odblokować na Wyspach 25-letniemu napastnikowi.

Komentarze (7)

paranormalnY 06.01.2014 11:58 #
Wszyscy zapamiętamy ten moment na długo.
mati65095 06.01.2014 12:19 #
Mam nadzieje że takich momentów będzie więcej i Iago coś jeszcze ustrzeli w tym sezonie
NaImieMiAdaś 06.01.2014 12:21 #
powodzenia Iago
mayro78 06.01.2014 12:41 #
Jak ma się odblokować jak nie gra? 10-15min na mecz to trochę mało. Dla przypomnienia Lewandowski przez pierwszy rok w BVB nic nie strzelał dopiero w nstp wypalił, a liga trochę łatwiejsza.
Jak nie będzie grał tylko siedział to odejdzie.
RK23 06.01.2014 13:13 #
Iago Aspas zagrał pierwszy mecz dla LFC na swojej pozycji napastniika. Wcześniej BR wystawiał go czy to na prawym skrzydle czy jako 10tka.
LFC_RTS 06.01.2014 13:15 #
1 gol w 11 meczach to trochę wyolbrzymione stwierdzenie. Bardziej by pasowało jakby podali, ile minut na to potrzebował... Spieszę z odpowiedzią:

Iago w tym sezonie rozegrał 361 minut w lidze - łatwo policzyć, że są to 4 pełne spotkania. W pucharze - wiadomo 90. Czyli wychodzi na to, że potrzebował 5 pełnych spotkań, aby zdobyć bramkę w LFC. Jednak to też nie jest do końca obiektywne, bo łatwiej strzelić bramkę grając od początku spotkania, niż wchodząc na ostatnie 5-10 minut. I tutaj kolejne fakty: najdłużej Iago na boisku przebywał 71 minut - w spotkaniu ze Stoke (asysta).

W kolejnych 4 meczach grał średnio 52 minuty - raz z ławki rezerwowych. W następnych 4 meczach grał średnio... 5 minut.

Następnie był występ z Hull. Ciężko wymagać od zawodnika, który przez 4 miesiące rozegrał całe 20 minut, nagle eksplodował formą ;]
LuisS 06.01.2014 13:59 #
Ja wciąż w niego wierzę. Na przedsezonowym tourne spisywał się bardzo dobrze. Wg mnie może nam dać dużo więcej niż Borini, tylko potrzebuje jeszcze trochę czasu. Musi nieco popracować nad siłą, bo zbyt łatwo daje się przepychać rywalom. Jeśli ma konkurować z najbardziej rosłymi obrońcami PL to niestety musi ten aspekt poprawić. Fajnie jakby Rodgers dawał mu więcej szans, może wtedy zobaczymy prawdziwe jego oblicze.

04.05.2024 15:03, Mdk66, skysports.com
Klopp: Mogą mnie skreślić z listy abonentów  (1)
04.05.2024 14:36, B9K, thetimes.co.uk
Van Dijk może nie zagrać z Tottenhamem  (25)