LFC – AV: Ostatnich pięć meczów

Liverpool w sobotę na własnym stadionie podejmował będzie ekipę Aston Villi. Przypomnijmy sobie pięć poprzednich konfrontacji tych zespołów na Anfield.

Liverpool 1:3 Aston Villa

Grudzień 2012 r.

To był bez dwóch zdań dzień Christiana Benteke. Belgijski napastnik siał popłoch w szeregach defensywy Liverpoolu i strzelając dwa gole poprowadził the Villans do niespodziewanej wyjazdowej glorii na Anfield. Jedno trafienie dołożył jeszcze Weimann. Bramka Gerrarda w samej końcówce rywalizacji była wszystkim, na co tego dnia stać było podopiecznych Brendana Rodgersa.

Liverpool 1:1 Aston Villa

Kwiecień 2012 r.

Goście objęli prowadzenie już w 10. minucie za sprawą Chrisa Herda, zaś w końcówce spotkania wyrównującą bramkę dla the Reds zdobył Luis Suárez.

Liverpool 3:0 Aston Villa

Grudzień 2010 r.

Bramki Davida N’Goga i Ryana Babela w odstępie dwóch minut dały komfortowe prowadzenie Liverpoolowi po 16. minutach rywalizacji. Dziesięć minut po przerwie wynik strzałem w okienko ustalił Maxi Rodríguez, pieczętując pewne zwycięstwo the Reds.

Sierpień 2009 r.

Gol w 72. minucie Fernando Torresa dał co prawda gospodarzom jeszcze jakieś nadzieje na korzystny wynik po tym, jak do przerwy przegrywali 0:2 po samobójczej bramce Lucasa, a także golu Daviesa, jednakże Ashley Young parę minut po trafieniu El Niño przypieczętował zwycięstwo the Villans, pewnie egzekwując jedenastkę, po faulu Gerrarda na Reo-Cokerze.

Liverpool 5:0 Aston Villa

Marzec 2009 r.

Hat-trick Stevena Gerrarda (dwa gole z rzutów karnych) plus bramki Riery i Kuyta zapewniły podopiecznym Rafy Beníteza w pełni przekonujące i zasłużone zwycięstwo nad bezradną tego dnia Aston Villą.