MCI
Manchester City
Premier League
09.11.2025
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1297

Jordan: Znieśliśmy presję


Jordan Henderson spodziewał się trudnego meczu przeciwko Southampton. Po doskonałym spotkaniu, ostatecznie wygranym 3:0 Anglik nie ukrywał swojej radości.

The Reds przyjechali na St. Mary’s Stadium ze świadomością, iż nie wygrali tam od 2003 roku. Drużyna Brendana Rodgersa była jednak dobrze przygotowana.

W kontekście dziesięciu spotkań do końca sezonu Jordan Henderson uznał, że triumf nad Southampton był bardzo ważny i może poprowadzić Czerwonych w górę tabeli.

– Zwycięstwo przed przerwą reprezentacyjną było bardzo ważne. Wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, ale chcieliśmy utrzymać się w czołówce.

– Mieliśmy świadomość, że będziemy się pod presją, bo to dobry zespół z dobrymi zawodnikami, ale z drugiej strony wiedzieliśmy, iż należycie rozpracowaliśmy Southampton.

– Mieli kilka szans, ale Simon świetnie się spisał. Myślę, że w drugiej połowie spisaliśmy się lepiej i stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji niż przeciwnik.

Dobra gra defensywna była tym aspektem, który najbardziej zaimponowała Hendersonowi.

– To było dla nas bardzo ważne, aby uzyskać czyste konto. Byliśmy rozczarowani, że nie udawało nam się tego osiągnąć w kilku ostatnich meczach.

– Obrońcy i Simon byli znakomici. Myślę również, że cały zespół grał świetnie w defensywie.

Co stanowi największe wyzwanie w kontekście potencjalnej walki o tytuł według Hendersona? Liverpool ma aktualnie drugi najlepszy bilans bramek w Premier League.

– Musimy starać się utrzymać chłodne głowy.

– Jesteśmy bardzo pewni siebie, ale musimy myśleć o każdym kolejnym spotkaniu. Mamy tu jakościowych zawodników, którzy bardzo ciężko pracują.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (4)

Hulus 02.03.2014 09:24 #
Doszedłem do pierwszego akapitu i zdania:"Po doskonałym spotkaniu[...]". Zatrzymałem się, bo męczy ten bezsensowny PR oficjalki.
PiotrekLFC8Gerro 02.03.2014 09:46 #
"The Reds przyjechali na St Mary Stadium ze świadomością, iż nie wygrali tam od 2003 roku."

czekam na to aż trafimy w jakimś pucharze na drużynę z którą nigdy w historii nie graliśmy i będą teksty "jechali tam ze świadomością iż nie wygrali tam nigdy w historii"... no kurde, bez kitu, nie wygraliśmy tam od 2003 roku? brzmi to tak jakbyśmy grali z nimi co roku i zawsze wtopa. Nie nasza wina że byli tak beznadziejni że spadli z BPL :D
Davvid8 02.03.2014 10:57 #
@Hulus dokładnie

Wygraliśmy 3:0 więc super. Ale twierdzenie, że to było doskonałe spotkanie jest niepoważne. Gdyby nie Suarez wynik mógł się powtórzyć z jesieni. Mieli swoje okazje więc dobrze, że Mignolet też miał swój dzień. A Henderson znowu w swoim stylu nie potrafił trafić w bramkę więc powinien o tym się wypowiedzieć.
Tommyy 02.03.2014 12:30 #
Jordan nie zniósł, bo ładował jak ruska katiusza :p

Pozostałe aktualności

Sneijder: Wirtz musi się szybko dostosować (1)
06.11.2025 23:09, Olastank, Liverpool Echo
Zaskakujące powołanie dla Fabinho (0)
06.11.2025 22:34, A_Sieruga, thisisanfield.com
Owen: Czy Kerkez jest potrzebny? (6)
06.11.2025 21:28, Wiktoria18, Liverpool Echo
Johnny Heitinga zwolniony przez Ajax (2)
06.11.2025 18:38, AirCanada, The Athletic
YNTA#23 – kolejny odcinek! (0)
06.11.2025 18:20, Gall1892, własne