05.05.2024
17:30

Osób online 1058

Pewne zwycięstwo zespołu U-18

Harry Wilson dodając dwa gole do swojego dorobku w obecnym sezonie zespołu Liverpoolu U-18, zanotował świetny występ zapewniając the Reds zwycięstwo 4:1 w meczu z Newcastle United w minioną sobotę.

Neil Critchley uznał, iż Will Marsh i Daniel Trickett-Smith są już na tyle zdrowi, że mogą zagrać jedną połowę meczu. Młodzieńcy, będący wychowankami naszej Kirkby Academy zdominowali rywala w tym spotkaniu.

Liverpool mógł objąć prowadzenie już 70 sekund po pierwszym gwizdku. Szybką reakcją popisał się Trickett-Smith, zagrywając napastnikom dobre prostopadłe podanie, ale bramkarz Newcastle pokrzyżował jego plany.

Wynik spotkania został otwarty w 12. minucie. Trickett-Smith był autorem podania, Marsh jego odbiorcą. Wykorzystując swoją idealną wręcz pozycję popisał się kapitalnym wolejem z samego krańca pola karnego.

W połowie pierwszej części spotkania pomocnik Srok Liam Smith groźnie wykonał rzut wolny w kierunku bramki Andrew Firtha, który odprowadził tylko wzrokiem piłkę - rzut wolny, którego nie powstydziłby się sam Robbie Fowler.

Po zmianie stron, Wilson dograł precyzyjne dośrodkowanie na głowę Tricketta-Smitha, który skierował jednak futbolówkę w złą stronę. Kilka chwil później odpokutował jednak swoją straconą szansę.

Wilson popisał się niesamowitym dryblingiem wzdłuż prawego skrzydła, zdołał utrzymać się przy piłce, podał ponownie do Trickett-Smitha, który tym razem się nie pomylił i podwyższył wynik na 2:0 minutę po rozpoczęciu drugiej połowy.

Niezadowolony z kreowanych przez siebie akcji, Wilson przeprowadził akcję indywidualną; wygrał pojedynek o piłkę, a następnie młody Walijczyk minął defensywę Newcastle i sam wyprowadził the Reds na trzybramkowe prowadzenie.

Po godzinie gry było już 4:0 - Wilson strzelił swojego drugiego gola. 16-latek zabrał piłkę obrońcom Srok i spokojnie, wewnętrzną częścią stopy skierował piłkę pod interweniującym bramkarzem czyniąc swój występ jeszcze bardziej efektownym.

Callum Roberts przyszedł za to z pocieszeniem dla United, gdy stracił piłkę na lewym skrzydle, blisko bramki Liverpoolu. Joe Kerridge minimalnym już wysiłkiem skierował piłkę do bramki zmniejszając rozmiar porażki.

Skład zespołu: Firth, Randall (Waldron), Hart, Cleary, Roberts, Virtue, Wilson, Griffin, Trickett-Smith (Canós), Marsh (Watts), O’Hanlon. Niewykorzystana zmiana: Jackson.