05.05.2024
17:30

Osób online 888

Gol Sturridge’a daje zwycięstwo

Daniel Sturridge przeniósł swoją strzelecką formę z klubu na mecze w reprezentacji – jego główka zapewniła Synom Albionu wygraną z Danią 1:0. Łącznie w środowych meczach towarzyskich wzięło udział 14 zawodników Liverpoolu. Przyjrzyjmy się, jak się zaprezentowali.

Sześciu the Reds pojawiło się na murawie Wembley. Steven Gerrard poprowadził reprezentację Anglii jako kapitan, a Glen Johnson zaliczył swój 50 występ dla kadry.

Towarzyszyli im powołani przez Roya Hodgsona Jordan Henderson, Raheem Sterling i Daniel Sturridge. Po przeciwnej stronie barykady stanął Daniel Agger, który przywdział opaskę kapitana Duńczyków.

Henderson został zdjęty z boiska dwadzieścia minut przed końcem spotkania, niedługo przed tym, jak Sturridge zdobył jedyną bramkę tego meczu. Napastnik wyskoczył najwyżej ze wszystkich graczy w polu karnym i dosięgnął do dośrodkowania posłanego przez Adama Lallanę. Jego bramka była jedynym trafieniem w tym meczu.

- Nie ma znaczenia, na jakiej pozycji zagram, muszę po prost zrobić różnicę, wpłynąć na mecz pomagając moim kolegom w zdobywaniu goli i asyst. Liczy się zespół i gra drużynowa - powiedział Daniel w pomeczowym wywiadzie dla ITV.

Sturridge wypowiedział się też na temat Sterlinga: - Zagrał bardzo dobrze. Raheem będzie stawał się coraz lepszy. Jest młody, ale każdy zna zakres jego możliwości. Wiem, na co go stać, ponieważ obserwuję go na co dzień w klubie. Ciągle się rozwija.

Luis Suárez rozegrał 90 minut w barwach Urugwaju, pomagając swojej drużynie w wywalczeniu remisu 1:1 z Austrią.

Pomocnik the Reds Joe Allen wystąpił w towarzyskim meczu Walii z Islandią rozegranym w Cardiff. Gospodarze wygrali 3:1.

W Brukseli Kolo Touré wziął udział w spotkaniu Wybrzeża Kości Słoniowej przeciwko Belgii. Zawodnik Liverpoolu spędził na boisku 90 minut i przyczynił się do wywalczenia remisu 2:2 w końcówce meczu. Na ławce gospodarzy znalazł się Simon Mignolet.

Martin Škrtel rozegrał 66 minut w barwach Słowacji, która wygrała z Izraelem 3:1.

Brad Jones zagrał ostatnie pół godziny spotkania w meczu Australii z Ekwadorem. Południowoamerykańskiej drużynie udało się odrobić trzy bramki straty i wygrać 4:3.

Powracający do pełnej sprawności Mamadou Sakho pozostał na ławce rezerwowych reprezentacji Francji, kiedy ta odniosła imponujące zwycięstwo z Holandią. Gospodarze wygrali na Stade de France 2:0.

Jack Robinson, który został wypożyczony z Liverpoolu do Blackpool rozegrał pełne 90 minut w barwach reprezentacji Anglii U-21, która podjęła Walię. Zacięty mecz kwalifikacyjny do młodzieżowych Mistrzostw Europy zakończył się wynikiem 1:0 dla Synów Albionu.

Przebywający na wypożyczeniu w Liverpoolu Victor Moses wyszedł w podstawowym składzie reprezentacji Nigerii podczas pojedynku z Meksykiem. W 71. minucie zastąpił go Imoh Ezekiel, a samo spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.