05.05.2024
17:30

Osób online 804

U-18 z trzecią porażką w sezonie

Drużyna Liverpoolu U-18 przegrała z Tottenhamem 0:1 w sobotni poranek w Akademii Kirkby. Pomimo przewagi the Reds przez większość spotkania, goście otworzyli wynik meczu i zdołali wywieźć z Liverpoolu korzystny rezultat.

Debiut w drużynie Neila Critchly'ego zaliczył Yan Dhanda.

Już po pięciu minutach gry Liverpool miał kilka okazji wyjść na prowadzenie. Najpierw Tom Brewitt niewiele pomylił się po strzale głową po dośrodkowaniu z prawego narożnika boiska. Alex O'Hanlon również miał swoją szansę, lecz jego odważny rajd przez środek boiska zakończył się niepowodzeniem.

The Reds zdominowali mecz, a temu wszystkiemu uważnie przyglądał się Kenny Dalglish. Liverpool nie potrafił jednak pokonać bramkarza gości.

Po stronie Tottenhamu również było kilka odważnych akcji. Daniel Cleary popisał się kapitalnym podaniem do Daniela Akindayinia, który stanął przed znakomitą szansą na otworzenie wyniku meczu na trzy minuty przed końcem pierwszej połowie, lecz nie zdołał trafić do siatki rywali.

W drugiej połowie meczu Tottenham ruszył do ataku i po dwunastu minutach wyszedł na prowadzenie; podanie z prawej flanki zaskoczyło defensywę Liverpoolu i Pritchard pewnie wpakował piłkę do siatki.

Przed kolejną szansą stanął zawodnik Tottenhamu, Kyle Walker-Peters, lecz jego mocny strzał daleko minął słupek bramki Liverpoolu.

Connor Randall był bliski wyrównania wyniku meczu, lecz w ostatniej chwili do strzału nie dopuściła defensywa Tottenhamu.

Skład Liverpoolu; Wheeler, Randall, Hart, Cleary, Brewitt, Burke, O'Hanlon (Roberts), Virtue (Griffin), Ojo, Dhanda (Whaldron), Kent. Niewykorzystane zmiany: George.