05.05.2024
17:30

Osób online 1232

LFC – Southampton: Statystyki

Dla Daniela Sturridge'a niedzielny mecz z Southampton na Anfield będzie 50. występem w barwach Liverpoolu. Tego typu ciekawostki przed rozpoczęciem sezonu przygotował dla Państwa klubowy statystyk, Ged Rea.

Tylko George Allan, który grał w końcówce XIX wieku, zdobył więcej goli niż Sturridge w pierwszych pięćdziesięciu meczach dla klubu. Miał ich na koncie 41, były gracz Chelsea cieszył się już z 36 bramek.

W zeszłym sezonie, Southampton zwyciężył na Merseyside 1:0, a gola w 54. minucie zdobył Dejan Lovren. Było to jego pierwsze trafienie dla Świętych.

W meczu na St. Mary's, Liverpool zrewanżował się i przekonująco wygrał 3:0. Gole zdobywali Luis Suarez, Raheem Sterling po wejściu z ławki i Steven Gerrard z karnego w końcowych minutach.

Największa wygrana Liverpoolu w Premier League miała miejsce w styczniu 1999. The Reds pokonali Southampton 7:1.

W ekstraklasie, drużyny mierzyły się 30 razy. Liverpool wygrał 14 spotkań, Święci 9. Na Anfield bilans Czerwonych wynosi: 8 wygranych, 3 porażki i 4 remisy.

Robbie Fowler to jedyny piłkarz Liverpoolu, który strzelił Świętym hat-tricka. Uczynił to dwukrotnie. W październiku 1993 i styczniu 1999.

Liverpool nie zdobył bramki tylko w pięciu z 49 meczów ze Świętymi na Anfield we wszystkich rozgrywkach.

The Reds wygrali swój mecz otwarcia w zeszył sezonie ze Stoke City 1:0. Gola zdobył Sturridge. Simon Mignolet, wówczas debiutant, obronił rzut karny wykonywany przez Jona Waltersa z 89. minuty.

To będzie siódmy raz w ostatnich 19 sezonach, kiedy the Reds rozpoczną kampanię u siebie. Liverpool przegrał tylko pięć z ostatnich 38 meczów inauguracyjnych, ale wygrali tylko jeden z ostatnich pięciu.

Liverpool ostatni sezon zakończył serią 13 wygranych, dwóch remisów i jeden raz przegrali.

Na Anfield tryumfowały tylko dwa zespoły: dzisiejsi goście i Chelsea. To były jedyne mecze, kiedy Liverpool nie zdołał zdobyć bramki u siebie.

Liverpool strzelił 96 goli w ostatnich 34 meczach ligowych. Wcześniej zdobyli tylko pięć bramek w pierwszych czterech spotkaniach ostatniego sezonu. Czerwonym nie udało się zdobyć bramki tylko w 3 ze wszystkich meczów ostatniej kampanii.

Rickie Lambert będzie na pewno chciał podtrzymać swój trend strzelania byłym pracodawcom. Pokonywał bramkarzy Blackpool, Macclesfield, Stockport, Rochdale i Bristol Rovers.

Lambert cztery razy grał przeciwko Liverpoolowi. Jedynego gola zdobył w wygranym przez Świętych 3:1 meczu na St. Mary's w marcu 2013.

Adam Lallana wystąpił 265 razy w koszulce Świętych we wszystkich rozgrywkach i strzelił 60 goli. Zagrał we wszystkich trzech meczach Anglii na mundialu w Brazylii.

Lovren zaliczył 31 występów dla Southampton w swoim jedynym sezonie na południowym wybrzeżu. Zdobył dwie bramki.

Gerrard strzelił 42 karne dla Liverpoolu. Jest liderem klasyfikacji strzelców jedenastek w klubie na spółkę z Janem Molbym.

Liverpool pobił klubowy rekord w zeszłym sezonie zdobywając 59 goli w pierwszych połowach meczów w Premier League. 16 zwycięstw u siebie to najlepszy wynik the Reds w ekstraklasie od sezonu 1985/86.

Święci chcą zaliczyć dwa ligowe zwycięstwa z rzędu na Anfield po raz pierwszy w historii.

Southampton wygrał 5 z 8 ostatnich ligowych meczów z the Reds.

Święci zaczęli zeszły sezon przegrywając tylko jeden z 11 pierwszych meczów. Wygrali sześć z nich i stracili tylko pięć bramek.

W meczu otwarcia wygrali 1:0 na wyjeździe z West Bromem. Rzut karny w 90. minucie wykorzystał Lambert.

Zeszły sezon skończyli serią czterech meczów bez porażki. Lambert strzelił w dwóch z nich: w wygranym 1:0 ze Swansea i zremisowanym 1:1 z Manchesterem United.

Jedyny hat-trick piłkarza Southampton przeciwko Liverpoolowi był dziełem Matthew Le Tissiera na Dall. Jego gole, dwa z karnych, pozwoliły Świętym zgarnąć trzy punkty w wygranym 4:2 meczu.

W zeszłym sezonie, Southampton skończyło na ósmej pozycji. To ich najlepszy wynik, który po raz pierwszy osiągnięto w sezonie 2002/03. 56 punktów z minionej kampanii to bilans jednak lepszy o cztery oczka, od tego, który uzyskał zespół Gordona Strachana.

Ronald Koeman wygrał dwa z sześciu meczów z Liverpoolem jako trener. Jego Benfica pokonała the Reds dwa razy w Lidze Mistrzów w 2006 roku. Mierzył sięz the Reds też cztery razy prowadząc PSV Eindhoven, także w Champions League. Trzy razy przegrał, raz zremisował.