05.05.2024
17:30

Osób online 1345

Zwycięstwo drużyny rezerw

Harry Wilson zapewnił drużynie Liverpoolu do lat 21 zwycięstwo 2:1 w derbowym meczu z Evertonem, który został rozegrany w poniedziałkowy wieczór. W pierwszej połowie spotkania w barwach the Reds nieoczekiwanie wystąpił Mamadou Sakho.

Liverpool choć dobrze rozpoczął mecz to pierwszy stracił bramkę. Gola dla Evertonu strzelił Ryan Ledson, który był wyróżniającą się postacią w drużynie the Toffies. Wyrównać zdołał zmiennik Daniel Cleary, który świetną główką uczcił swoje 19. urodziny.

3 punkty dla the Reds dopiero w 93. minucie zapewnił inny zmiennik, Wilson. Dostał piłkę z prawej flanki, a następnie popisał się atomowym strzałem zza skraju pola karnego dając swojej drużynie upragnione zwycięstwo.

Wielkim zaskoczeniem była obecność w składzie Mamadou Sakho, który ostatni raz zagrał w koszulce the Reds w wygranym meczu z Besiktasem na Anfield w poprzednim miesiącu.

Obie drużyny postawiły na otwarty futbol w tym spotkaniu. Jednak to Liverpool pokazywał znacznie więcej w ofensywie, miał większe posiadanie piłki a sporo okazji pod bramką Blues wykreował Jack Dunn.

Everton grał solidnie w obronie, często zakładając pressing na graczy Liverpoolu. Cameron Brannagan i Sergi Canos ciągle szukali choćby najmniejszej możliwości na sforsowanie defensywy gości.

Bardzo dobrze w obronie the Reds, obok doświadczonego Sakho, zaprezentował się Jordan Williams, który ma już za sobą debiut w pierwszym zespole podczas meczu z Middlesbrough.

Francuz, który był partnerem Williamsa w defensywie zagrał na miarę oczekiwań. Skutecznie powstrzymał Liama Walsha nie zostawiając mu zbyt wiele wolnej przestrzeni. To właśnie Walsh był głównym architektem zwycięstwa Evertonu nad Liverpoolem aż 5:0 w zespole U-18.

Everton objął prowadzenie w 68. minucie. Gethin Jones minął Lloyda Jones'a, wbiegł na pełnej prędkości w pole karne i zagrał piłkę do Ledsona. Napastnik precyzyjnym strzałem pokonał Lawrence'a Vigouroux'a i otworzył wynik spotkania.

Radość gości trwała tylko 5 minut. Wilson wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego i choć Browning próbował zażegnać zagrożenie spod własnej bramki to sparował piłkę wprost pod nogi Cleary'ego. Ten nie pomylił się i strzelił gola na 1:1.

Liverpool ciągle szukał okazji na zwycięstwo. Szczególnie aktywny był Wilson, który dwukrotnie niebezpiecznie zbliżył się do pola karnego Evertonu, ale w decydującym momencie brakowało mu partnerów mogących wykorzystać jego podanie.

Pełną pulę punktów the Reds zdobyli kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem. Wspomniany już Wilson wykorzystał dobre dośrodkowanie w pole karne przeciwników czym zapewnił zwycięstwo drużynie Liverpoolu.