LFC – NUFC: Ostatnich pięć meczów

Już dziś wieczorem na Anfield rękawice skrzyżują ekipy Liverpoolu i Newcastle. Przypomnijmy sobie pięć poprzednich konfrontacji tych ekip na stadionie the Reds.

Liverpool 2:1 Newcastle

Maj 2014

Liverpool w ostatnim meczu sezonu w bardzo dobry sposób pożegnał się z kibicami na Anfield, mimo iż spotkanie długo nie układało się po myśli gospodarzy, za sprawą samobójczego trafienia Skrtela w 20 minucie. Na szczęście druga odsłona przyniosła 2 trafienia w krótkim odstępie czasu. Między 63 a 65 minutą na listę strzelców wpisali się Agger i Sturridge. Sroki kończyły to spotkanie w dziewiątkę, gdyż z boiska wylecieli Shola Ameobi i Dummett.

Liverpool 1:1 Newcastle

Listopad 2012

Piękny gol Luisa Suareza nie wystarczył, by Czerwoni pokonali Sroki. Urugwajczyk przyjął piłkę na klatkę piersiową, minął bramkarza i strzelił swojego 10 gola w sezonie. To zbilansowało równie ładne trafienie Yohana Cabaye'a. Liverpool miał wystarczająco dużo okazji, by zapewnić sobie zwycięstwo, podczas gdy Newcastle kończyło mecz w dziesiątkę, kiedy Fabricio Coloccini wyleciał z boiska po brzydkim faulu na Suarezie.

Liverpool 3:1 Newcastle

Grudzień 2011

2 gole Craiga Bellamy'ego i trafienie Steviego G wystarczyły do przekonującego zwycięstwa, podczas grudniowego wieczoru na Anfield. Liverpool przegrywał po samobóju Aggera, jednak druga połowa należała już tylko i wyłącznie do rozpędzonych podopiecznych Dalglisha.

Liverpool 3:0 Newcastle

Maj 2011

Liverpool awansował na piąte miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 3:0 za sprawą goli Maxiego Rodrigueza, Dirka Kuyta oraz Luisa Suareza. Czerwoni dominowali od samego początku rywalizacji, odnosząc w pełni zasłużoną wygraną.

Maj 2009

Gole Yossiego Benayouna i Dirka Kuyta w pierwszej połowie ustawiły mecz dla the Reds, a Sroki kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Joeya Bartona za brutalny atak na nogi Xabiego Alonso.