05.05.2024
17:30

Osób online 991

Zwycięstwo na koniec przygotowań

Liverpool zwyciężył 2:1 w sparingowym spotkaniu przeciwko Swindon Town i zakończył tym samym przygotowania do nadchodzących rozgrywek angielskiej Premier League. Bramki dla The Reds zdobyli w drugiej połowie Christian Benteke oraz Sheyi Ojo.

Dzisiejsze spotkanie było pierwszą okazją dla kibiców Liverpoolu na zobaczenie w klubowej koszulce zakupionych latem Roberto Firmino oraz Christiana Benteke, oprócz tej dwójki w składzie znaleźli się między innymi Mamadou Sakho, Emre Can, Lazar Marković czy młody Trent Alexander-Arnold.

W pierwszej połowie podopieczni Rodgersa nie potrafili pokonać wypożyczonego z Liverpoolu Lawrence'a Vigoroux, dopiero w 48. minucie po pięknym podaniu Joao Carlosa Teixeiry cudownym strzałem popisał się Christian Benteke.

Piętnaście minut później było już jednak 1:1. Piłkę na swojej połowie stracił Lucas Leiva, przejął ją syn Brendana Rodgersa, Anton. Zawodnik Swindon zabawił się z parą stoperów Liverpoolu, a potem podał do niekrytego Jonathana Obiki, który pewnym strzałem zdobył wyrównującą bramkę.

Kiedy wydawało się, że mecz skończy się remisem, bramkę na wagę zwycięstwa zdobył młody Sheyi Ojo. Vigoroux próbował przerzucić mocny strzał Anglika ponad bramką, piłka jednak nie poleciała wystarczająco daleko i wpadła do bramki młodego bramkarza Swindon.