Osób online 1487

SAFC vs Liverpool: Statystyki

Przed dzisiejszym starciem Liverpoolu z Sunderlandem na Stadium of Light, klubowy statystyk, Ged Rea, chciałby Państwu przedstawić 14 ciekawych faktów.

W zeszłym sezonie na Wearside Liverpool wygrał 1:0. Swojego pierwszego gola dla the Reds w Premier League zdobył Lazar Marković. Sunderland dość szybko musiał grać w osłabieniu, bowiem Liam Bridcutt obejrzał czerwony kartonik.

W ciągu ostatnich 61 meczów ligowych pomiędzy tymi zespołami, the Reds przegrali tylko 5 razy.

Jordan Henderson zdobył 5 bramek w 79 występach dla Czarnych Kotów. W Liverpoolu zadebiutował przeciwko byłemu klubowi w sierpniu 2011.

Simon Mignolet zagrał dla Sunderlandu 101 razy w czasie swojego 3-letniego pobytu nad rzeką Wear. 90 występów miało miejsce w rozgrywkach ligowych.

Tylko Nathaniel Clyne z Liverpoolu zagrał w każdej minucie każdego meczu Premier League w tym sezonie.

The Reds będą chcieli zachować drugie czyste konto z rzędu po raz pierwszy od sierpnia.

Sunderland czekał do 10. kolejki na pierwszą wygraną w lidze w tym sezonie. Pokonane zostało Newcastle 3:0. 16 dni wcześniej Dick Advocaat odszedł z klubu, a zastąpił go Sam Allardyce.

Od momentu przejęcia sterów, Big Sam poprowadził Czarne Koty do 3 wygranych i 7 porażek w 10 meczach. Ogłoszony jako menadżer został 9 października, dzień po zaprezentowaniu Jürgena Kloppa w Liverpoolu.

Allardyce 24 razy prowadził zespoły przeciwko Czerwonym(Bolton Wanderers, Blackburn Rovers, Newcastle i West Ham. Wygrał 5 razy, przegrał 14. Jego jedynym zwycięstwem z ostatnich 12 prób był mecz z zeszłego sezonu na Upton Park, kiedy to Młoty zwyciężyły 3:1 na Upton Park.

Sunderland stracił tylko 9 goli u siebie w tym sezonie Premier League. Żadna inna drużyna z dolnej połowy tabeli nie może się pochwalić lepszym wynikiem.

Najlepszym strzelcem the Reds w lidze w 2015 jest Philippe Coutinho, zdobył osiem bramek. Za nim znajduje się Steven Gerrard z sześcioma. Daniel Sturridge, Christian Benteke i Jordan Henderson zajmują wszyscy trzecie miejsce, zdobyli po pięć goli.

Liverpool tylko 3 razy wracał na tarczy z Sunderlandu w ciągu ostatnich 30 ligowych spotkań. Czerwoni wygrali osiemnaście razy, 9 zremisowali, ale przegrali dwa z ostatnich sześciu meczów.

The Reds stracili tylko 10 goli w trakcie swoich ostatnich 23 wizyt na Wearside. Zachowali przy tym 15 czystych kont.

Zawodnicy Czarnych Kotów nie strzelili gola w pierwszej połowie ligowego meczu w żadnym ze swoich 10 ostatnich występów.