05.05.2024
17:30

Osób online 981

Klubowe statystyki przed meczem

Po kilku dniach przerwy Liverpool wraca dzisiaj do akcji. Przed meczem z Aston Villą zapraszamy do zapoznania się z kilkunastoma ciekawostkami związanymi z tą rywalizacją.

W tym sezonie Liverpool pokonał dzisiejszego rywala 3:2 na Anfield. Mecz ten był szczęśliwy dla Jamesa Milnera, który już w drugiej minucie zdobył swoją pierwszą bramkę dla the Reds. Następnie oba zespoły dołożyły po dwie bramki w ciągu 13 minut drugiej połowy. Autorami tych trafień byli Daniel Sturridge i Rudy Gestede.

W poprzednim sezonie Liverpool zwyciężył na Villa Parka 2:0. Bramki zdobywali Fabio Borini i Rickie Lambert, dla których były to ostatnie trafienia w klubowych trykotach.

W całej historii rywalizacji między tymi zespołami w Premier League Liverpool wygrał 25 potyczek, Aston Villa 12, a 10 zakończyło się remisem. Na Villa Park bilans Liverpoolu to 12 zwycięstw, 6 porażek i 5 remisów.

Liverpool przegrał tylko jedno z ostatnich 17 spotkań wyjazdowych spotkań na Villa Park. Zwycięską bramkę dla gospodarzy w tym meczu w maju 2011 r. zdobył Stewart Downing.

Liverpool w meczach z Aston Villą zdobył 85 punktów - najwięcej spośród wszystkich drużyn.

Aston Villa to także zespół, przeciwko któremu Liverpool strzelił najwięcej bramek - 317.

Pomimo bardzo dobrego ogólnego bilansu w pojedynkach z dzisiejszym rywalem, Liverpool nie wygrał dwóch spotkań przeciwko Aston Villi w trakcie jednej kampanii od sezonu 2005/06. Ponadto, Liverpool zwyciężał w obu meczach sezonu przeciwko the Villans jedynie czterokrotnie od rozgrywek 1983/84.

Tylko dwóch piłkarzy Liverpoolu może pochwalić się hat-trickiem zdobytym na Villa Park. Są nimi: Ian Rush (styczeń 1984) i Robbie Fowler (listopad 1998).

Jeśli chodzi o powyższą statystykę we wszystkich spotkaniach, to zawodników z hat-trickiem na koncie jest łącznie pięciu. Do powyższych dwóch należy dopisać: Bobby'ego Grahama (1964 r.), Michaela Owena (2000 r.) i Stevena Gerrarda (2009 r.), którzy dokonali tego wyczynu na Anfield.

James Milner rozegrał w barwach Aston Villi 126 spotkań w lidze i pucharach. Miało to miejsce w czasie jego wypożyczenia do tego klubu w sezonie 2005/06 i jego pobytu na Villa Park w latach 2008-2010. Strzelił w tym okresie 22 gole.

Tymczasem, Christian Benteke rozegrał dla tego klubu 101 spotkań, strzelając 49 goli. 42 z tych trafień zaliczył w trakcie swoich 89 ligowych występów.

Jordon Ibe może dziś wystąpić po raz pięćdziesiąty w barwach Liverpoolu.

Pierwszy raz od stycznia 2015 r. drużyna Aston Villi nie zaznała porażki w lidze w ostatnich czterech spotkaniach na własnym stadionie.

Jak do tej pory w 2016 r. wygrali dwa z trzech meczów rozgrywanych na swoim obiekcie. W poprzednim roku kalendarzowym wygrali zaledwie 3 z 19.

Zeszłotygodniowe zwycięstwo Aston Villi nad Norwich było dopiero ich drugim zwycięstwem na Villa Park w tym sezonie. W styczniu pokonali u siebie także Crystal Palace.