05.05.2024
17:30

Osób online 1324

Drużyna U-21 w półfinale pucharu

Jerome Sinclair został bohaterem drużyny U-21 Liverpoolu, która w dramatycznych okolicznościach odwróciła losy ćwierćfinałowego meczu Pucharu Premier League U-21, pokonując w niedzielne popołudnie Brighton & Hove Albion 4:3.

Liverpool dwukrotnie odrabiał straty - w tym raz dwubramkową - by ostatecznie za sprawą bramki w dogrywce rezerwowego Sinclaira zapewnić sobie awans do półfinału. Jeszcze w regulaminowym czasie gry to właśnie zdobywca zwycięskiej bramki wyrównał na 3:3.

The Reds wystąpili w silnym składzie, w którym znalazło się miejsce między innymi dla Tiago Iloriego oraz Pedro Chirivelli. W bramce stanął Ádám Bogdán, a w obronie znalazło się miejsce dla José Enrique.

Drużyna Brighton objęła prowadzenie już w ósmej minucie za sprawą trafienia Toma Dallisona po stałym fragmencie gry. Liverpool szybko odpowiedział na straconego gola - cztery minuty później strzał Enrique wpadł po rykoszecie do siatki Christiana Waltona.

Przez pierwsze 20 minut tempo gry było dość wysokie, co skończyło się faulem Enrique w polu karnym i jedenastce zamienionej na bramkę przez Jamesa Tilleya. Napastnik Brighton ustalił wynik pierwszej połowy, a także rozpoczął strzelanie w drugiej. Jego gol w 57. minucie dał Mewom prowadzenie 3:1.

Z pomocą Liverpoolu przyszli jednak rezerwowi - dwie minuty po wejściu na boisko gola kontaktowego zdobył Ryan McLaughlin, który wszedł na boisko na prawą stronę pomocy. Asystę przy jego bramce zaliczył Enrique, czym zrewanżował się nieco za sprokurowanie rzutu karnego.

Wyczyn McLaughlina nie sprawił jednak wrażenia na Sinclairze - wszedł on na boisko w 75. minucie i w tej samej zdobył bramkę swoim pierwszym kontaktem z piłką w tym spotkaniu, dobijając strzał McLaughlina.

The Reds przeważali przez większość spotkania i po wyrównaniu dążyli do zdobycia zwycięskiego gola w regulaminowym czasie gry, sztuka ta jednak się nie powiodła i doszło do dogrywki - młodzi Czerwoni spóźnili się o 120 sekund. Dwie minuty po rozpoczęciu dogrywki duet rezerwowych McLaughlin-Sinclar dał Liverpoolowi awans - McLaughlin dośrodkował po udanym dryblingu, a Sinclair pewnie wykorzystał dogranie Irlandczyka.

W drugiej połowie dogrywki na drodze do hat-tricka stanął Sinclairowi słupek, ale po zapewnieniu zwycięstwa swojej drużynie napastnik the Reds z pewnością będzie dobrze wspominał to spotkanie.

Skład Liverpoolu U-21: Bogdán, Randall, Enrique, Ilori, Maguire, Virtue (McLaughlin 63), Ojo, Chirivella, Lennon (Sinclair 75), Brannagan, Kent (Hart 105)