Osób online 1174

Boss z szacunkiem o rywalu


Jürgen Klopp powiedział, że fakt powrotu do ojczyzny nie jest dla niego najważniejszym akcentem przed jutrzejszym bojem w Lidze Europy z Augsburgiem. The Reds przylecieli dziś do Niemiec, odbyli trening na WWK Arena, a boss Liverpool uczestniczył w tradycyjnej konferencji prasowej.

- Tak, nie ma zbyt wielu niemieckich szkoleniowców w innych krajach. Większość trenerów pracuje tutaj, bądź w Afryce. Takie powroty są więc wyjątkowe, lecz mam tutaj na myśli niemiecką prasę i kibiców.

- Dla mnie są to rozgrywki Ligi Europy, które polegają na rozgrywaniu meczów w różnych miejscach. W tym przypadku są to Niemcy. Największym plusem jest to, że będę rozumiał każdą osobę w hotelu! To jest cool!

- Reszta czynników skupia się już wyłącznie wokół futbolu. Zmieniłem klimat, ale nie mam zamiaru wychwalać teraz z utęsknieniem niemieckie powietrze. Bardzo lubię Anglię i czuję się tam naprawdę świetnie. To wspaniałe miejsce do życia i pracy.

- Powrót do ojczyzny jest super, ale to nie jest dla mnie najistotniejsze. O wiele ważniejsze jest, jak najlepsze przygotowanie do ciężkiej konfrontacji z Augsburgiem.

Augsburg w 2016 roku nie wygrał żadnego ze swoich 4 spotkań i znajduje się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej w Bundeslidze.

Klopp nie ma zamiaru lekceważyć rywala, który zeszły sezon zakończył na wysokiej 5 lokacie w rozgrywkach ligi niemieckiej.

- Owszem, są w niełatwej sytuacji w lidze - kontynuuje Klopp.

- W ubiegłym sezonie byli takim Leicester w Bundeslidze! Zaskoczyli wszystkich.

- Ludzie wykonują tam dobrą robotę. Markus Weinzierl jest świetnym, młodym menadżerem, posiadającym duże umiejętności. Grali wspaniale w poprzednim sezonie i zostali nagrodzeni kwalifikacją do europejskich pucharów.

- Dla nich może to być najważniejszy mecz w historii. Mają młody skład, są klubem o tradycji i renomie w Niemczech. Potrzebowali czasu, by wrócić do Bundesligi i wykonują naprawdę dobrą pracę.

- Z pewnością dadzą z siebie absolutnie wszystko. Musimy odpowiedzieć zatem tym samym, by zwiększyć swe szanse awansu do kolejnej rundy.

Klopp został zapytany przez jednego z dziennikarzy o zbliżający się finał Pucharu Ligi z Manchesterem City, lecz niemiecki menadżer pozostał skupiony na aktualnym rywalu w Lidze Europy.

- Rozkład meczów jest dobry, jeśli chodzi o nasze 3 najbliższe pojedynki. Teraz gramy z Augsburgiem, po 7 dniach czeka nas rewanż. Nie myślimy obecnie o finale.

- Będziemy mogli podyskutować w tej sprawie w przyszłym tygodniu. Aktualnie szykujemy się do pierwszego starcia w Lidze Europy - podsumował.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com