05.05.2024
17:30

Osób online 1162

Dwie bramki Ojo w drużynie U-21

Sheyi Ojo w dramatycznych okolicznościach uratował zwycięstwo dla drużyny Liverpool U-21, strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Mecz zakończył się zwycięstwem the Reds 2:1.

Ojo trafiał do siatki rywali dwukrotnie. Nie było to jednak łatwym zadaniem po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył kapitan Cameron Brannagan i Liverpool przez większość spotkania musiał radzić sobie w dziesiątkę.

Imponująco na prawej stronie obrony prezentował się Jon Flanagan, który przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Szansę występu w tym spotkaniu otrzymali również: Tiago Ilori, Jose Enrique i Adam Bogdan.

Middlesbrough mogło obiąć prowadzenie już w 28 minucie, kiedy sędzia podyktował dla nich rzut karny. Do piłki ustawionym na 11 metrze podszedł Jordan Jones, jednak świetną interwencją po jego uderzeniu popisał się Adam Bogdan.

W 34 minucie spotkania piłkarze Middlesbrough wypracowali sobie kolejną okazję, którą tym razem zamienili na gola. Cameron Brannagan sfaulował Jonesa, za co arbiter natychmiast ukarał kapitana czerwoną kartką i nakazał mu opuszczenie boiska. Rzut wolny wykonał Arnel Jakupovic, który oddał świetny strzał i wyprowadził gości na prowadzenie.

Utrata bramki i gra w osłabieniu nie ułatwiały zadania drużynie Liverpoolu, ale mimo tych przeciwności w drugiej połowie podopieczni Beale’a podnieśli się z kolan. Największą rolę w odrodzeniu the Reds odegrał Ojo.

18-stolatek dał wyrównanie w 53 minucie, kiedy z lewego skrzydła ściął z piłką do środka i podkręconym strzałem pokonał Joe Fryera.

Do 90 minuty wyglądało na to, że mecz zakończy się remisem i podziałem punktów. Jednak w 3 minucie doliczonego czasu gry gracz the Reds ostał sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na rzut karny. Do jego wykonania podszedł Ojo, który pewnym uderzeniem zapewnił zwycięskiego gola.

Jedyną złą wiadomością z wczorajszego spotkania jest uraz kostki Mattyego Virtue, który zmusił go do wcześniejszego zejścia z boiska. Menadżer zespołu U-21 ma jednak nadzieję, że kontuzja ta nie wykluczy go z gry na zbyt długi czas.

- Jestem zadowolony z chłopaków, ponieważ zasłużyliśmy na wygraną.

- Moim zdaniem czerwona kartka dla Camerona to zbyt surowa decyzja. Słowa uznania dla zawodników, którzy naprawdę poprawili swoją grę po przerwie i pokazali fantastyczny charakter.

- Sheyi dał nam wyrównanie po wspaniałym uderzeniu, a następnie wykorzystał rzut karny.

- Liczymy, że uraz Mattyego nie jest bardzo poważny, ponieważ jak do tej pory w tym sezonie był dla nas kluczowym zawodnikiem.

Liverpool U-21: Bogdan, Flanagan, Enrique, Ilori, Maguire, Brannagan, McLaughlin, O’Hanlon (Virtue, sub M Gomes), Sinclair (Lennon), Kent, Ojo.

Rezerwowi, którzy nie wystąpili: Firth, Hart.