05.05.2024
17:30

Osób online 878

Prowadzenie 2:1 do przerwy

Liverpool prowadzi po pierwszej połowie z zespołem Stoke City 2:1. Początkowe 45 minut nie było zbyt porywające i mogliśmy oglądać głównie wyrównaną walkę w środku pola, jednak to the Reds popisali się lepszą skutecznością.

Już w 8. minucie spotkania bramkę dla gospodarzy zdobył strzałem z dystansu Alberto Moreno.

Goście nie dali się jednak zepchnąć do defensywy i odpowiedzieli w 22. minucie bramką Bojana Krkića. Wychowanek Barcelony strzałem głową dał remis ekipie Marka Hughesa po świetnie wykonanym rzucie wolnym przez Xherdana Shaqiriego.

Niedługo później gola dla the Potters zdobył były zawodnik Liverpoolu - Peter Crouch. Gol ten jednak słusznie nie został uznany, gdyż Anglik był na pozycji spalonej.

W 32. minucie świetną akcją popisał się młody piłkarz Liverpoolu - Sheyi Ojo, który najpierw ośmieszył Xherdana Shaqiriego, a następnie doskonale dośrodkował, a jego podanie na bramkę zamienił Daniel Sturridge.

Pod koniec pierwszej części meczu Ojo miał jeszcze szansę na podwyższenie rezultatu, ale jej nie wykorzystał i do przerwy Liverpool prowadzi 2:1.