05.05.2024
17:30

Osób online 1060

10 pamiętnych zwycięstw nad WBA

Przed niedzielną wycieczką the Reds na the Hawthorns w ramach ostatniej kolejki Premier League sezonu 2015/16, oficjalna strona Liverpoolu przygotowała zestawienie dziesięciu najlepszych zwycięstw odniesionych nad West Bromwich Albion.

Przez hat - tricki jak te Luisa Suareza i Rogera Hunta, poprzez bramki Xabiego Alonso, oraz Luisa Garcii, mamy nadzieje na przywołanie Państwu pięknych wspomnień.

10. sezon 2014/15 Liverpool 2-1 WBA

Naszą podróż rozpoczynamy od zwycięstwa 2-1 nad WBA na Anfield w październiku 2014 roku po fantastycznym meczu w wykonaniu Adama Lallany.

Anglik zdobył swojego pierwszego gola w czerwonym trykocie, ale cóż to był gol!

Po kapitalnym kółeczku, którym wywiódł w pole obrońców the Baggies, pomocnik zagrał na jeden kontakt z Hendersonem i tuż po tym precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Drugą bramkę w tym spotkaniu, która ustaliła wynik spotkania, dorzucił Jordan Henderson.

9. sezon 2008/2009 Liverpool 3-0 WBA

Cofnijmy się teraz do listopada roku 2008, kiedy to Liverpool awansował na pozycję lidera Barclays Premier League, a Robbie Keane poprowadził the Reds do triumfu nad WBA.

Długo musieli kibice z Anfield czekać na premierową bramkę Irlandczyka w barwach klubu z L4, lecz finalnie doczekali się oni jej w owej potyczce.

Keane zdobył dwie bramki i walnie przyczynił się do pewnego zwycięstwa 3-0 nad rywalami.

8. sezon 1985/86, Liverpool 4-1 WBA

W sezonie 85/86, kiedy to Liverpool świętował podwójną koronę - mistrzostwo, oraz puchar - Paul Walsh zainspirował the Reds do triumfu nad West Bromwich Albion.

Rozpoczęło się źle, ponieważ prowadzenie objęli goście za sprawą Garth'a Crooks'a w 38 minucie, jednakże jeszcze przed przerwą Liverpool wyrównał w tym spotkaniu, co spowodowało że gospodarze przejęli kontrole w tym spotkaniu.

Prowadzenie dla the Reds uzyskał Jan Molby. Później sytuacje boiskowe cały czas toczyły się pod dyktando Liverpoolu, co zaowocowało bramkami Lawrensona, oraz ponownie Walsha, a końcowy rezultat spotkania brzmiał 4-1.

7. sezon 1980/81, Liverpool 4-0 WBA

Cofnijmy się do września 1980, kiedy to David Fairclough poprowadził the Reds do zwycięstwa nad zespołem WBA prowadzonym przez Rona Atkinsona.

Bezlitosna drużyna Boba Paisleya zmiotła the Baggies, w składzie których grał młody Bryan Robson - późniejsza gwiazda Manchesteru United, oraz reprezentacji Anglii.

Terry McDermott zdobył pierwszą bramkę spotkania, pewnie egzekwując jedenastkę. Graeme Souness dorzucił kolejnego gola, a wynik spotkania ustalił Fairclough zaliczając na swoim koncie dublet.

6. sezon 1968/69 Liverpool 4-1 WBA

Hat - trick, który skompletował Roger Hunt w drugiej połowie spotkania, pozwolił the Reds na zwycięstwo 4-1 we wrześniu 1968 roku.

Legendarny napastnik the Baggies Jeff Astle sprawił, że mecz dla podopiecznych Bill'a Shankley'a był ciężką przeprawą.

Szybki gol Geoffa Stronga dał the Reds prowadzenie, lecz Tony Brown wyrównał wynik spotkania.

Drugie 45 minut należało do Hunta, który zagrał jak na prawdziwą 8 - emkę przystało i dzięki niemu the Reds zwyciężyli 4-1.

5. sezon 2004/05 Liverpool 3-0 WBA

Pora na wrzesień 2004 i debiut hiszpańskiego duetu na Anfield - Xabiego Alonso, oraz Luisa Garcii.

Po nieudanym premierowym spotkaniu w barwach the Reds - porażka 1-0 z Boltonem na wyjeździe, kibice zgromadzeni na L4 nie mogli doczekać się pokazu gry duetu z półwyspu Iberysjkiego i nie zawiedli się.

Alonso, który kapitalnie rozdzielał piłki przez całe spotkanie, w sposób jakiego kibice the Reds nie widzieli od czasów Jana Molbyego doprowadzał kibiców do prawdziwej ekstazy.

Garcia uświetniał widowisko swoimi niekonwencjonalnymi podaniami i trikami.

Prowadzenie gospodarze objęli po bramce Stevena Gerrarda, które podwyższył Steve Finnan - na przeciw the Kop.

Garcia po meczu mówił, że był to dla niego wymarzony debiut, po tym jak dokończył dzieła zniszczenia zdobywając bramkę na 3-0.

4. sezon 1984/85 WBA 0-5 Liverpool

Marzec 1985: John Wark prowadzi the Reds do remontady 5-0 na the Hawthorns.

Po tym jak Liverpool dostał się do półfinału Pucharu Europy po raz drugi z rzedu, podopieczni Joe Fagana musieli wrócić do rozgrywek ligowych i uczynili to w świetnym stylu.

Steve Nicol napoczął West Brom, a 6 minut później na listę strzelców wpisał się Kenny Dalglish.

Gwiazda reprezentacji Szkocji - Wark, który zdobywał bramki w sezonie 1984/85 jakby to była zabawa, ustrzelił w drugiej połowie kapitalnego hat - tricka i ustalił wynik spotkania na 5-0.

3. sezon 2004/05 WBA 0-5 Liverpool

A co się działo w Boxing Day w roku 2004 na the Hawthorns?

Zawodnicy Rafy Beniteza byli w doskonałej formie, kiedy to zmietli z boiska swoich rywali.

Tablica wyników, na której widać było wynik 0-5, nie do końca odzwierciedlała prawdziwe wydarzenia na boisku.

John Arne Riise został wybrany zawodnikiem spotkania, w dużej mierze dzięki zdobyciu dwóch bramek. Pozostałe cegiełki do zwycięstwa dołożyli SG8, Sinama-Pongolle, oraz Luis Garcia.

Jedynym zmartwieniem tego spotkania był przestrzeliny rzut karny autorstwa Milana Barosa.

2. sezon 2002/2003 WBA 0-6 Liverpool

W kwietniu 2003 na the Hawthorns, kibice mogli być świadkami meczu, w którym gospodarze dali pokaz jak nie powinno się grać w obronie.

Podopieczni Houlliera urządzili sobie swoisty wyjazdowy trening, pomimo presji na nich ciążącej. The Reds musieli wygrać, aby utrzymać się w walce o Ligę Mistrzów.

Gwiazdą tamtego spotkania był Michael Owen, który zdobył cztery bramki. Dwa gole dorzucił czeski internacjonał - Milan Baros.

1. sezon 2013/14 Liverpool 4-1 WBA

Numer 1 w naszym zestawieniu zajęło bezdyskusyjnie spotkanie będące naznaczone literami: SAS.

Luis Suarez i Daniel Sturridge zagrali jak na najlepszy duet na świecie ówcześnie przystało, zdobywając kolejno 3 i 1 bramkę.

Hat - trick Urusa był niecodziennej urody, jednakże najpiękniejszą bramkę tamtego wieczora zdobył bez wątpienia Sturridge, który przelobował bramkarza WBA z 20 metrów.