05.05.2024
17:30

Osób online 1037

Udany debiut Taiwo Awoniyi w NEC

Wpożyczony do NEC Nijmegen, napastnik Liverpoolu - Taiwo Awoniyi zaliczył kapitalny debiut w nowym zespole, walnie przyczyniając się do zwycięstwa 5-0.

Nigeryjczyk po raz pierwszy pojawił się w nowych barwach w dodatkowym meczu sparingowym w czasie trwającej przerwy reprezentacyjnej, kiedy to jego drużyna podejmowała niemieckie FC Kleve.

Awoniyi otworzył wynik spotkania w 20 minucie, po tym jak błąd po jego strzale popełnił bramkarz rywali Sascha Horsmann. Chwile później napastnik obsłużył swojego kolegę z drużyny - Kevina Mayia, a ten zdobył bramkę na 2:0.

Pod koniec pierwszej połowy Nigeryjczyk ponownie wpisał się na listę strzelców.

To nie był koniec popisów wypożyczonego z the Reds piłkarza, który to wykreował kolejną bramkę, której autorem był Peter Hyballa.

Wynik spotkania na 5-0 ustalił Arnaut Groeneveld.

NEC wraca do rozgrywek ligowych 10 września, meczem z PSV, a Awoniyi ma nadzieję że jego starania zostaną docenione, co pozwoli mu wystąpić z renomowanym przeciwnikiem.