05.05.2024
17:30

Osób online 983

LFC - Southampton: Statystyki

Już za kilka godzin na Anfield, drużyna Liverpoolu skrzyżuje rękawice z ekipą Southampton. Z tej okazji oficjalna strona klubu serwuje kilka najlepszych statystyk przedmeczowych.

Liverpoolczycy zremisowali na wyjeździe z the Saints 0:0. Jeśli spotkanie na Anfield zakończy się remisem, byłaby to pierwsza taka sytuacja w rywalizacji Czerwonych ze Świętymi od sezonu 1999/2000, gdy w żadne ze spotkań nie zostało rozstrzygnięte.

Nie było jeszcze takiego sezonu w Premier League, w którym Liverpool w żadnym z meczów nie był w stanie strzelić gola Southampon.

W Premier League kluby spotkały się dotychczas 35 razy. Liverpool zaliczył 16 zwycięstw, 10 razy górą byli Święci, z kolei 9-krotnie padał remis. Na Anfield, the Reds mają bilans 9-5-3.

Pierwszy gol, jaki padnie dziś na Anfield, byłby 100 w rywalizacji klubów w Premier League.

Philippe Coutinho strzelał gole w każdym z 3 ostatnich meczów domowych Liverpoolu. Ostatnim piłkarzem, który zrobił to w 4 spotkaniach z rzędu był Daniel Sturridge w marcu 2014 roku.

The Reds brakuje 3 bramek, by pochwalić się 50 golami zdobytymi na Anfield w tym sezonie, sumując mecze ligowe i pucharowe.

Zwycięski gol Emre Cana z Watfordem, był 10 golem w tym sezonie, strzelanym przez Liverpool między 40. minutą, a końcem pierwszej połowy.

Liverpool od czasu ich bezbramkowego remisu na St Mary's w listopadzie, nie zdobył gola tylko w 1 z 23 meczów ligowych.