05.05.2024
17:30

Osób online 1070

1:0 do przerwy!

W pierwszej, niezbyt ciekawej, połowie nie zobaczyliśmy zbyt wielu dobrych sytuacji, ale the Reds prowadzą 1:0 za sprawą gola Georginio Wijnalduma w ostatnich sekundach pierwszej połowy.

The Reds zmuszeni byli do ataku, ponieważ zarówno Manchester City jak i Arsenal szybko wyszli na prowadzenie w swoich meczach, więc tylko zwycięstwo umożliwia the Reds awans do Ligi Mistrzów. Niestety zespół Middlesbrough zabarykadował się na własnej połowie i podopieczni Jürgena Kloppa zmuszeni są do strzałów z dystansu. Większość tych prób została zablokowana, pozostałe albo chybiły albo pewnie wyłapał Brad Guzan.

Inaczej było w pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, kiedy to udało się przeprowadzić akcję drużynową i Wijnaldum pewnie umieścił piłkę w siatce po asyście Roberto Firmino.

Przy takim wyniku na Anfield i innych stadionach the Reds utrzymują 4. miejsce gwarantujące grę w eliminacjach przyszłorocznej Ligi Mistrzów.