05.05.2024
17:30

Osób online 1247

Podsumowanie meczu

Po niezwykle emocjonującym starciu na Etihad The Reds zameldowali się w półfinale Champions League. Liverpoolczycy pokonali obywateli 2:1 ustalając tym samym wynik dwumeczu na 5:1.

Kluczowe momenty...

- W 2. minucie bramkę dla gospodarzy strzela G. Jesus

- Po przerwie do siatki Obywateli trafia Salah

- Wynik dwumeczu na 5:1 dla Czerwonych ustala Firmino

- Liverpool zapewnia sobie miejsce w półfinale LM

Skład Liverpoolu...

Jürgen Klopp w porównaniu do poprzedniego starcia z City dokonał jednej, wymuszonej zmiany. W miejscu Jordana Hendersona na murawie pojawił się Georginio Wijnaldum.

Po kontuzji pachwiny do gry wrócił Salah, a mający opaskę kapitana na ramieniu James Milner zanotował swój 650. występ w profesjonalnej karierze.

Pierwsza połowa...

Rewanż na Etihad rozpoczął się dla Czerwonych w najgorszy z możliwych sposobów. Ich przewaga z domowego starcia zmalała już w 2. minucie.

Najpierw sędzia nie przerwał gry po tym jak Van Dijka faulował Sterling, a następnie po podaniu byłego zawodnika The Reds piłkę w siatce umieścił Jesus.

Strzelony gol dodał gospodarzom skrzydeł. Podopieczni Pepa Guardioli napierali na bramkę Liverpoolu licząc na kolejne trafienia.

The Reds z kolei cofnęli się do defensywy i odpierali ataki rywala. Dużo pracy miał przy tym Loris Karius, który często nękany był strzałami ze strony zawodników City.

Dwukrotnie w polu karnym Liverpoolu upadał Sterling, jednakże sędzia nie dał nabrać się na próbę wymuszenia jedenastki.

Swoich sił próbował wbiegający w pole karne Liverpoolu - Bernardo Silva. Strzał zawodnika gospodarzy okazał się jednak niecelny.

Chwilę później Portugalczyk bardzo blisko był zdobycia gola. Po jego strzale piłkę zdołał jednak musnąć głową Lovren, a ta w efekcie wylądowała na słupku.

Następnie futbolówka zatrzepotała w siatce Kariusa. Bramka nie została jednak uznana, gdyż sędzia boczny wskazał pozycję spaloną u Sané.

Tuż przed przerwą po szybkim kontrataku szansę na zdobycie gola mieli liverpoolczycy. Akcję zakończył jednak niecelnym strzałem z ostrego kąta Oxlade-Chamberlain.

Druga połowa...

Po przerwie Liverpoolczycy rozpoczęli z większym animuszem. Podopieczni Jürgena Kloppa zaczęli szanować piłkę i częściej przebywać pod bramką rywala.

W 56. minucie gola dla Liverpoolu strzelił Mo Salah.

Egipcjanin zagrał do Mané, a strzał Senegalczyka wybronił Ederson. Do odbitej piłki jako pierwszy dobiegł Salah i z zimną krwią zakończył akcję trafieniem.

W odpowiedzi Guardiola zdecydował się wprowadzić na murawę Agüero.

Dobrą sytuację do zdobycia gola miał Laporte, jednakże jego strzał przeniósł ponad poprzeczkę Lovren.

W 77. minucie awans Liverpoolu przypieczętował trafieniem Firmino.

Brazylijczyk zabrał piłkę Otamendiemu, a następnie po samotnym rajdzie lewą stroną oddał precyzyjny strzał nie dając żadnych szans Edersonowi.

The Reds awansowali do półfinału Champions League.