27.04.2024
13:30

Osób online 846

Mecz legend Liverpoolu i Borussii

W sobotnim meczu legend odbywającym się w Hong Kongu, byli zawodnicy Liverpoolu pokonali piłkarzy Borussii Dortmund 3:2. Wynik tego wyjątkowego starcia, które na żywo obejrzało około 21 tysięcy kibiców, ostatecznie ustalił Robbie Fowler wykorzystując rzut karny.

Zawodnicy w żółtych trykotach klubu z Dortmundu, dwukrotnie doprowadzali do remisu, odpowiadając na trafienia Salifa Diao na 1:0 oraz 2:1.

Ostatecznie to właśnie Robbie Fowler przypieczętował wygraną Liverpoolu, wykorzystując wspomniany rzut karny. W szeregach angielskiego klubu pojawili także tacy zawodnicy jak Daniel Agger, Dirk Kuyt, Luis García czy Steve McManaman.

The Reds prezentowali się lepiej od samego początku spotkania, otwierając wynik spotkania już w piątej minucie meczu.

Wrzutka Fowlera z rzutu wolnego omal nie została wykorzystana przez Garcíę, jednak próbę Hiszpana obronił Roman Weidenfeller. Niemiecki golkiper był bezradny wobec silnej dobitki Diao.

Tempo meczu było naprawdę wysokie. Blisko zmiany wyniku był ponowie García, a po drugiej stronie barykady Mohamed Zidan. Do wyrównania ostatecznie doprowadził Mladen Petrić, który skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Zidana.

Remisowy wynik nie trwał jednak długo, gdyż sekundy później Diao po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Senegalczyk w bezczelny sposób trafił do bramki Weidenfellera z połowy boiska, bezpośrednio po wznowieniu gry.

Wkrótce do ponownego wyrównania doprowadził Ewerthon, wykorzystując prostopadłe podanie Zidana, który zanotował drugą asystę.

W pierwszych minutach drugiej połowy kluczową rolę odgrywał Glen Johnson, który zaczął grać wyżej, jako środkowy pomocnik. Zmusił Weidenfellera do znacznego wysiłku po swojej próbie strzału na bramkę Niemca. Liverpool wywierał coraz większą presję, jednak były bramkarz BVB bronił kolejne próby - w tym dobry strzał Diao z 27 metra.

W końcu rzut karny wywalczył García, który upadł po faulu Jörga Heinricha. Bramkarz Dortmundu był bezradny wobec jedenastki wykonanej przez Fowlera z chirurgiczną precyzją.