player
ARS
Arsenal
Premier League
15.07.2020
21:15
LFC
Liverpool
 
Osób online 157

Robbo o walce w reprezentacji


„Musimy powrócić na futbolową mapę Europy i być godnym rywalem dla najlepszych drużyn” – stwierdził jednoznacznie kapitan reprezentacji Szkocji Andy Robertson.

W 2017 roku Szkoci byli blisko zwycięstwa nad reprezentacją Anglii, tracąc wyrównującą bramkę w ostatnich minutach meczu. Od tego czasu nie wiodło im się w meczach z najlepszymi. We wtorkowy wieczór w Brukseli podopieczni Steve’a Clarke’a będą rywalizowali w eliminacjach do Euro 2020 z liderem grupy I – reprezentacją Belgii i będzie to dla nich szansa na podjęcie rękawic w rywalizacji z jedną z najlepszych drużyn na świecie.

- Utrata gola w końcówce meczu z Anglią była dla nas dużym rozczarowaniem. Od tego czasu, nie odnieśliśmy żadnego znaczącego zwycięstwa. Szczerze mówiąc to najlepsze drużyny potrafiły nas całkowicie zdominować. Musimy na nowo odnaleźć głód zwycięstwa, który pozwoli nam przeciwstawić się mocniejszym rywalom.

- Kiedy stawiałem pierwsze kroki w reprezentacji, nikt nie lubił grać przeciwko nam i dla każdego byliśmy godnym przeciwnikiem. Owszem, traciliśmy punkty, jednakże rywale musieli się mocno napracować aby uzyskać korzystne rezultaty.

Lewy obrońca, którego kapitalna bramka dała prowadzenie w niedzielnym meczu przeciwko reprezentacji Cypru, nie może doczekać się nadchodzącej rywalizacji z Belgami i zaznacza, że będzie to prawdziwy test dla Szkotów.

- Belgowie będąc w najwyższej formie, na pewno wykreują sobie okazje i zachodzi prawdopodobieństwo, że nas pokonają. Musimy się im jednak przeciwstawić i zrobić wszystko żeby utrudnić to zadanie.

- Właśnie na takie rywalizacje czekasz. Czujesz wtedy najbardziej, że reprezentowanie swojego na arenie międzynarodowej stanowi dla Ciebie największy honor. Wielu zawodników reprezentacji Belgii biega po boiskach Premier League, tak więc jestem trochę przyzwyczajony do gry przeciwko nim. Niemniej jednak, nie możemy doczekać się konfrontacji na legendarnym stadionie w Brukseli przeciwko fantastycznej drużynie.

W zeszłym roku na Stadionie Hampden Park, Szkoci ulegli reprezentacji Belgii aż 4:0, popełniając kilka katastrofalnych błędów, które to doprowadziły do utraty bramek.

- Nie chcemy rozpamiętywać tego meczu. Teraz musimy zagrać trochę bardziej w sposób „uliczny”, walcząc i frustrując naszych przeciwników. Im dłużej uda nam się odeprzeć ataki Belgów, tym bardziej będzie wzrastała nasza pewność siebie. Tutaj upatrujemy swoją szansę na korzystny wynik.

Obrońca reprezentacji Belgii Jan Vertonghen jest zdania, iż Andy Robertson jest obecnie jednym z najlepszych lewych obrońców na świecie.

- Robertson ma za sobą udany sezon i wiele świetnych występów w koszulce Liverpoolu. Obecnie jest jednym z najlepszych lewych obrońców. Jego asysty i całkowity wkład w grę sprawiają, że jest wspaniałym piłkarzem. Fantastycznie radził sobie w Premier League oraz przeciwko nam w finale Ligi Mistrzów.

- Zbliżającej się rywalizacji nie traktuję w kontekście rewanżu za niedawny finał. Jak dla mnie zagrał wtedy świetny mecz i znacznie przyczynił się do zwycięstwa Liverpoolu, które to było w pełni zasłużone. Wtorkowy mecz będzie miał dla nas zupełnie inny charakter.

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Dyche o świetnej dyspozycji swojej drużyny  (1)
12.07.2020 18:43, TPK, burnleyfootballclub.com
Robbo graczem meczu z Burnley  (1)
12.07.2020 17:26, AirCanada, własne
Ferdinand: Grają słabiej po zdobyciu tytułu  (5)
12.07.2020 17:20, AirCanada, Liverpool Echo
Crouch: Jedna z ładniejszych bramek głową  (0)
12.07.2020 17:13, AirCanada, Liverpool Echo
Skrót meczu z Burnley  (0)
12.07.2020 12:06, Piotrek, liverpoolfc.com
Boss po meczu z Burnley  (16)
12.07.2020 10:43, Bartolino, liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
11.07.2020 18:01, Juluz, liverpoolfc.com