LIV
Liverpool
Premier League
27.12.2025
16:00
WOL
Wolverhampton Wanderers
 
Osób online 1058

Bellamy o problemach z Benítezem


Craig Bellamy powiedział, że miał problemy z Rafaelem Benítezem od swojego pierwszego dnia pobytu w Liverpoolu. Napastnik dołączył do klubu z Merseyside latem 2006 roku, przechodząc za 6 milionów funtów z Blackburn Rovers.

Walijczyk występował tylko przez jeden sezon pod wodzą Rafy, zanim został sprzedany do West Hamu. Później zaliczył jeszcze występy w Liverpoolu w kampanii 2011/2012 u Kenny'ego Dalglisha.

W rozmowie na łamach stacji Sky Sports ze swoim byłym kolegą z drużyny Jamiem Carragherem, 40-letni Bellamy powiedział: - Myślę, że na dobrą sprawę miałem problem z Rafą już od pierwszego dnia.

- Pamiętam, jak siedziałem w jego biurze w dniu, kiedy podpisałem kontrakt. Pokazał mi jakieś moje zdjęcie, na którym krzyczałem na innego zawodnika na boisku. Zagadał do mnie coś w stylu 'Co to ma znaczyć?' Odpowiedziałem mu, że to 'normalne zdjęcie Craiga Bellamy'ego w prasie'. Rafa odrzekł krótko, że nie chce oglądać tutaj tego typu obrazków.

- Pomyślałem sobie tylko wtedy 'Mój Boże, to będzie prawdziwy kłopot dla zawodnika z takim charakterem jak ja'.

Bellamy został zapamiętany za swój incydent z wyjazdu na meczu Ligi Mistrzów do Barcelony i słynną 'aferę golfową' z udziałem Walijczyka i Johna Arne Riise.

Napastnikowi zostały odebrane dwie tygodniówki za wkroczenie do pokoju Riise w nocy i uderzenie go kijem golfowym w nogi.

Bellamy strzelił później gola na Camp Nou i świętował bramkę w charakterystyczny sposób, udając, że przymierza się do uderzenia piłki golfowej.

- Zgłosił się po mnie Liverpool, więc miałem pełną świadomość, że w takich sytuacjach się nie odmawia. Czułem jednak, że z Rafą nie będzie mi łatwo się dogadać.

- Pod kątem gry defensywnej byliśmy genialni. Nasza organizacja stała na najwyższym poziomie. Z przodu zawodnicy odpowiadający za strzelanie bramek mieli już gorzej. Benítez chciał by wszyscy za wszelką cenę realizowali jeden scenariusz. Piłkarze w ofensywie byli nieco stłamszeni. Zawodnik kreatywny, chce pokazywać na boisku wszystkie swoje zalety. Wtedy nie było to możliwe - podsumował Craig.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

krzycho765 19.05.2020 10:29 #
Benitez :)
kwasddz 19.05.2020 16:26 #
Bellamy z Benitezem, czy Benitez z Bellamym?

Oto jest pytanie...

Pozostałe aktualności

Ekitike: Strzelanie bramek to najlepsze uczucie (0)
20.12.2025 23:37, Kubahos, liverpoolfc.com
Slot: Zespół się rozwija (3)
20.12.2025 23:25, Kubahos, liverpoolfc.com
Skrót meczu (0)
20.12.2025 22:30, AirCanada, własne
Statystyki (0)
20.12.2025 21:03, Gall1892, Sofascore
Skład na mecz z Tottenhamem! (11)
20.12.2025 17:16, Gall1892, liverpoolfc.com
Caulker ogłasza zakończenie kariery (3)
20.12.2025 12:48, MaksKon, liverpoolfc.com