05.05.2024
17:30

Osób online 1104

U-18 pewnie wygrywa z Manchesterem United

Drużyna Liverpoolu do lat 18 zanotowała czwarte z rzędu zwycięstwo w okresie przygotowawczym, pokonując w imponującym stylu Manchester United 4:1.

Pierwsze 45 minut spotkania zakończyło się dwubramkowym prowadzeniem drużyny Marka Bridge-Wilkinsona.

The Reds szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Oakley’a Cannoniera, który ze spokojem wykończył strzałem w lewy dolny róg akcję zainicjowaną z prawej strony przez Isaaca Mabaya.

Ekscytujące spotkanie obfitowało w kolejne szanse dla obu drużyn i jedną kluczową interwencję Lee Jonasa, która zapobiegła utracie wyrównującej bramki.

Jonas następnie dał o sobie znać również w ofensywie, wypracowując drugą bramkę dla zespołu.

Obrońca posłał długą piłkę na dobieg do Mabaya, który dopadł do futbolówki przerzucając ją nad bramkarzem i podwyższając wynik na 2:0.

Liverpool powiększył swoją przewagę zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Jarell Quansah zdobył wówczas bramkę głową po dośrodkowaniu Dominica Cornessa z rzutu rożnego.

Podopiecznym Bridge-Wilkinsona wciąż było mało. Strzał Harveya Blaira z lewej strony boiska zatrzymał się na słupku, jednak Cannonier utrzymał piłkę w grze, a Max Woltman wpakował ją do siatki.

Goście zdobyli honorowe trafienie, nie pozwalając The Reds zachować trzeciego czystego konta w spotkaniach przedsezonowych. Mimo wszystko był to kolejny pozytywny akcent dla młodzieży przed rozpoczęciem zmagań ligowych.