13.05.2024
21:00

Osób online 1278

Liverpool triumfuje w Londynie, 3:1 z WHU

Londyn jest szczęśliwym miastem dla Liverpoolu w tym sezonie. The Reds pokonali dziś 3:1 West Ham po dwóch golach Salaha i jednym trafieniu Wijnalduma. Jedyną bramkę dla Młotów strzelił w końcówce stałym fragmencie gry Dawson.

Liverpool w pierwszych minutach spotkania w pełni kontrolował przebieg i tempo meczu, jednak nie potrafili tego przełożyć w kreowanie sytuacji podbramkowych.

W 25. minucie zrobiło się niemałe zamieszanie w polu karnym Liverpoolu. Blokowanych było kilka strzałów, w tym ostatni Pablo Fornalsa.

W 50. minucie koronkowa akcja Liverpoolu z udziałem Salaha i Shaqiriego zakończyła się uderzeniem Origiego w boczną siatkę bramki Fabiańskiego.

Siedem minut później Mohamed Salah po akcji wprowadzonego 20 sekund wcześniej Curtisa Jonesa wyprowadził Liverpool na prowadzenie. Egipcjanin w charakterystyczny sposób zszedł na lewą nogę i bez zastanowienia uderzył w długi róg bramki.

W 68. minucie fantastyczną kontrę wyprowadzili gracze The Reds. Alexander-Arnold wszedł w posiadanie piłki po rzucie rożnym dla WHU i zagrał daleką piłkę do przodu. Najpierw biegł do niej Salah, ale odpuścił, bo dostrzegł Shaqiriego. W obronie został Coufal, który nie wiedział co ma zrobić. Shaqiri dośrodkował do Salaha będącego w polu karnym i wykończył tę akcję.

Liverpoolczycy dokonali wymiany kilkunastu podań w pobliżu pola karnego West Hamu. W 84. minucie Alexander-Arnold nadał tempo akcji, Wijnaldum i Firmino zagrali na jeden kontakt, po czym bramka dla the Reds była tylko formalnością. Podopieczni mogli świętować trzeciego gola zdobytego na stadionie West Hamu.

W 87. minucie meczu padł gol po rzucie rożnym dla gospodarzy. Wrzutka Cresswella trafiła pod nogi Dawsona, który zachował refleks i trafił do siatki nie dając żadnych szans Alissonowi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Liverpoolu 3:1.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Henderson, Robertson - Wijnaldum, Milner (57' Jones), Thiago - Shaqiri (69' Firmino), Salah, Origi (80' Oxlade-Chamberlain)

West Ham: Fabiański - Coufal, Dawson, Ogbonna, Cresswell - Soucek, Rice - Bowen (79' Fredericks), Benrahma, Fornals (62' Yarmolenko) - Antonio (79' Noble)

Komentarze (90)

Isengrim 31.01.2021 18:19 #
Jak na razie słabiutko
użytkownik zablokowany 31.01.2021 18:19 #
elefce96 31.01.2021 18:19 #
Origi i Milner muszą zejść, jeśli mamy to wygrac.
Jedi13 31.01.2021 18:19 #
Phillips trzymaj poziom. Jestem pozytywnie zaskoczony. Czy tylko ja mam wrażenie, że Origi spowalnia akcje?
Zielaslfc 31.01.2021 18:19 #
Kiedyś mieliśmy mistrzowska pierwsza jedenastkę, dzisiaj nawet jedenastki nie mamy.
Słabiutki mecz na razie, niestety w styczniu widzieliśmy już takich wiele, Tottenham to był taki miły przerywnik
mayro78 31.01.2021 18:19 #
Weźcie tego Origiego. Gość tak biega jakby grał co 3dni. Katastrofa nie zawodnik
I to jest ta nasza forma ha ha
radoLFC 31.01.2021 18:20 #
Duże plus dla Phillipsa. Origi na skrzydle to nieporozumienie. Oczy bolą, Jurgen ma co robić w przerwie.
użytkownik zablokowany 31.01.2021 18:20 #
Czemu znowu Origi gra na skrzydle?
użytkownik zablokowany 31.01.2021 18:27 #
ynwa19 31.01.2021 18:20 #
Nat król przestworzy!
Spodziewany trudny,zacięty bój.
Trzeba choćby "lewym jajem" strzelić tego jednego gola i wygrać.

Do boju The Reds!-:)
radoLFC 31.01.2021 18:25 #
Do tego potrzebne lewe jajo, a tu deficyt.
hoster 31.01.2021 18:20 #
Divok wygląda jakby po 10 latach zlazł z kanapy. Nawet jak biega to wyglada zardzewiałego nie mówiąc już o dronach jego dryblingu.
Mitchell 31.01.2021 18:21 #
Jeśli Nat utrzyma poziom w drugiej połowie, to o transferze możemy zapomnieć.
Sam nie wiem czy mam trzymać kciuki by coś spieprzył. 😎
Ares 31.01.2021 18:28 #
To samo sobie pomyślałem po tej udanej interwencji
polo167 31.01.2021 18:22 #
Na pocieszenie City już nie długo, do tego czasu kaszana.
Pabloitto 31.01.2021 18:22 #
Męczymy bułę, brakuje sytuacji podbramkowych.
Radbug 31.01.2021 18:22 #
Szkoda, ze nie gramy o 21, to bym sobie chociaż poszedł spać po czymś takim, a tak to się jeszcze będę męczył przez parę godzin.
Isengrim 31.01.2021 18:22 #
Co Klopp ma w głowie żeby wystawiać Divoka w pierwszym składzie
Scofield1111 31.01.2021 18:23 #
Dawać tego Azjatę natychmiast!! Trzymamy to z tylu i z przodu trzeba coś wykreować w końcu!
John 31.01.2021 18:23 #
Firmino za Divocka, koniecznie od 46 minuty a nie od 75tej.
cezarkop 31.01.2021 18:24 #
Jurgen uparty jak osioł,, zestawienie tego składu to jeden wielki nieład, chociaż wieżowiec w obronie bardzo przyzwoicie.
radoLFC 31.01.2021 18:24 #
WHU same dryblasy, my mamy tylko dwóch, jednego w obronie a drugiego w ataku, ale Divock musi grać na środku bo na skrzydle to jakbyśmy grali w 10.
użytkownik zablokowany 31.01.2021 18:26 #
radoLFC 31.01.2021 18:29 #
Rozumiem Twoją frustrację, zobaczymy co będzie, bo coś Jurgen zmienić musi. Moyes ewidentnie zapatrzył się na Duchów i Allardyców, a my musieliśmy wreszcie zacząć ich golić.
użytkownik zablokowany 31.01.2021 18:25 #
19SG90 31.01.2021 18:29 #
Wiadomo że nie da się mieć całej kadry za.ebistych grajkow ale jednak poziom gry Dziwoka a podstawowych graczy to jest przepaść
redartur76 31.01.2021 18:30 #
Męczymy bułe na maksa. Brak Mane i Firo I nie ma ataku. Jeśli to wygramy to wypije pół litra wódki dzisiaj
Razack_84 31.01.2021 18:32 #
Jedyny pozytyw to że West Ham jest jeszcze słabszy niż my...
adamne 31.01.2021 22:30 #
A nie, jednak 3, zdaje się Hendo podawał głową na początku.
BigAnfield 31.01.2021 18:59 #
I jest podium. United pewnie zagryzają już zęby.
19SG90 31.01.2021 19:23 #
No i milusio... w końcu chyba na właściwych torach!!!
użytkownik zablokowany 31.01.2021 19:24 #
everlast 31.01.2021 19:27 #
Nawet kolega napisal pozytywny komentarz :). Wszystko sie dzis ulozylo
użytkownik zablokowany 31.01.2021 19:34 #
radoLFC 31.01.2021 19:24 #
No już sam nie wiem która bramka sprawiła więcej radości, takie dylematy to ja lubię 😀
Scofield1111 31.01.2021 19:24 #
Czy ktoś tutaj chciał wymieniać króla Egiptu??? Brawo My, kapitalna druga połowa! Gini podpisz to, dajcie mu tą podwyżkę!
roman2007 31.01.2021 19:24 #
Im więcej kontuzju w środku obrony tym lepiej gramy z przodu.
Hawken17 31.01.2021 19:25 #
Bardzo dobra druga połowa, solidny w dzisiejszym meczu Nat, szkoda, że nie udało się zachować czystego konta. Jednak najbardziej mnie cieszą 3 dobre zmiany.
Radbug 31.01.2021 19:25 #
Fajna ta nasza nowa taktyka - Robertson celowo wybija na rzut rożny, żebyśmy mogli skontrować i strzelić bramkę.
caharin7 31.01.2021 19:26 #