player
NOR
Norwich City
Premier League
14.08.2021
18:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 236

TAA: Naszym celem musi być 15 punktów


Trent Alexander-Arnold wyjaśnił, że Liverpool musi całkowicie skupić się na zapewnieniu sobie maksymalnej liczby 15 punktów w pięciu ostatnich meczach tego sezonu.

Nadzieje the Reds na zapewnienie sobie miejsca w TOP 4, a co za tym idzie, kwalifikacji do Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22, będą wymagały poślizgnięcia się ich rywali w ostatnim miesiącu rozgrywek.

Alexander-Arnold i jego koledzy z drużyny, którzy dziś na Anfield witają Southampton są jednak świadomi, że przede wszystkim to oni sami muszą odnieść serię zwycięstw.

– Sprawy muszą iść po naszej myśli i tak na prawdę to nie od nas zależy, ale musimy postawić się w takiej sytuacji, że jeśli inne drużyny się poślizgną, my będziemy gotowi do ataku – powiedział w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

– Patrząc na terminarze innych drużyn, chciałoby się mieć nadzieję, że będą tracić punkty na naszą korzyść, a my będziemy gotowi na wykorzystanie okazji. Tak naprawdę nie możemy jednak na tym polegać, musimy zawalczyć i mieć nadzieję, że się uda.

– Wszystko co możemy zrobić, to spróbować zdobyć 15 punktów w ostatnich pięciu meczach. Taki jest nasz cel i tak będziemy chcieli postąpić.

Końcowa faza kampanii Liverpoolu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii obejmuje pięć meczów w ciągu najbliższych 16 dni, rozpoczynając od dzisiejszej wizyty Świętych na Anfield.

Kiedy obie drużyny spotkały się na początku stycznia, zespół Ralpha Hasenhuttla zwyciężył z the Reds 1:0. Alexander-Arnold jest przygotowany na złożone wyzwanie w dzisiejszym spotkaniu o 21:15.

– Są trudnym do pokonania przeciwnikiem, szczególnie ostatnio – powiedział zawodnik, który w piątek został wybrany Zawodnikiem Miesiąca w kwietniu.

– Są bardzo energiczni, grają zespołowo, są pełni życia, mają charakter i nigdy się nie poddają. To wyjątkowy zespół ze świetnymi piłkarzami.

– Patrząc na ich siłę uderzeniową, szybkość z przodu, sposób w jaki lubią zagrywać piłki do tyłu i zachodzić przeciwników widzimy to, na co będziemy musieli uważać.

– Ich pressing jest również bardzo dobry, na to też musimy zwrócić uwagę. Jestem pewien, że mecz będzie interesujący, pełen energii i bardzo intensywny.

Przełożenie starcia Liverpoolu z Manchesterem United na Old Trafford w ostatni weekend oznacza, że skład zyskał niepodziewaną 14-dniową przerwę miedzy meczami.

Alexander-Arnold uważa, że ta sytuacja ma dobre i złe strony, ale jest przekonany, że podopieczni Jürgena Kloppa potrafią wykorzystać czas na przygotowania.

– To daje nam szansę na trenowanie różnych rzeczy, pracę nad naszym systemem i nad rzeczami, które musimy poprawić i pracować nad nimi zarówno jako zespół, ale także jako jednostki.

– Mieliśmy szczęście, że mogliśmy to zrobić, ale oznacza to również, że ostatnie dwa tygodnie sezonu będą dla nas jeszcze bardziej napięte.

– Wszystko ma swoją cenę, ale byliśmy w stanie skupić się na pewnych rzeczach, które chcieliśmy zrobić, bo dostaliśmy taką możliwość.

Zbliżający się koniec sezonu będzie naturalnie okazją do refleksji nad wyjątkowymi wyzwaniami, które stanęły na drodze w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy.

Niezależnie od tego, w jaki sposób zakończy się kampania the Reds, Trent Alexander-Arnold jest pewien, że piłkarze będą silniejsi i bliżsi sobie dzięki temu, że przeszli przez to razem.

– W ciągu całego sezonu otrzymaliśmy wiele lekcji, z których możemy wyciągnąć indywidualne i drużynowe wnioski.

– Myślę, że każdy będzie mógł spojrzeć na siebie i wyciągnąć wnioski z rzeczy, których nauczyliśmy się od siebie nawzajem, które wynieśliśmy z ciężkich chwil, przez które musieliśmy przebrnąć, przepychając tak wiele przeszkód rzuconych nam na drogę.

– Nawet jeśli nie wyszliśmy z tego tak jak chcieliśmy i nie osiągnęliśmy zamierzonych celów, byliśmy w stanie zdać sobie sprawę z tego, że możemy przejść na drugi brzeg dzięki współpracy i walce zespołowej, jako drużyna. Wtedy staniemy się lepsi.

– Wiele z tych lekcji zapamiętamy na przyszły rok. Razem możemy zrobić wszystko i działając wspólnie tworzymy naprawdę zgrany zespół.

Komentarze (2)

Pierre 08.05.2021 19:25 #
Może się kurwa najpierw maksymalnie skupcie na najbliższym meczu z Southampton.
RTorrES 08.05.2021 20:10 #
nie pierdolcie o punktach tylko grać na maxa..

Pozostałe aktualności

Hendo gra dalej, Robbo wraca do domu  (0)
22.06.2021 22:58, AirCanada, własne
Carragher: Ox mógłby zastąpić Williamsa  (4)
22.06.2021 21:56, Teszni1, Liverpool Echo
Sadio Mané otworzył szpital w Senegalu  (0)
22.06.2021 20:31, Redbeatle, Liverpool Echo
Znamy ceny za piłkarzy Liverpoolu w grze FPL  (8)
22.06.2021 16:34, Zalewsky, liverpoolfc.com
Burnley i Brighton chcą Phillipsa  (19)
22.06.2021 15:09, BarryAllen, goal.com
Suárez o możliwej grze w Anglii  (10)
22.06.2021 12:42, AirCanada, Liverpool Echo
Kodansha nowym partnerem wydawniczym klubu  (0)
22.06.2021 11:16, Ad9am_, liverpoolfc.com
Neuhaus mógłby zastąpić Wijnalduma  (14)
21.06.2021 21:25, Poommaster, The Athletic