05.05.2024
17:30

Osób online 1214

Zespół U-18 pokonał Tottenham na koniec sezonu

Zespół Liverpoolu do lat 18 w sobotnie popołudnie w Kirkby zakończył sezon 2020/21 zwycięstwem 4:1 z Tottenhamem Hotspur.

Jarell Quansah, Kaide Gordon, James Norris (z rzutu karnego) i Tyler Morton trafili do siatki dla The Reds, pomagając w zakończeniu kampanii w dobrym stylu.

Było to ostatnie w tym sezonie spotkanie podopiecznych Marka Bridge-Wilkinsona, którzy starali się oczyścić głowy po poniedziałkowej porażce w finale FA Youth Cup.

Po tym jak w drugiej minucie Fabian Mrozek uchronił zespół przed utratą gola, Liverpool doszedł do głosu i zacząć tworzyć swoje sytuacje.

Na początek Max Woltman po podaniu Melkamu Frauendorfa w pole karne, ładnie obrócił się z piłką i trafił w boczną siatkę. Chwilę później napastnik trafił w słupek po strzale ze skraju pola karnego.

Tottenham w 13 minucie objął prowadzenie po strzale z rzutu karnego, kiedy wejście Quansaha mimo jego protestów zostało uznane za przewinienie.

The Reds rzucili się do ataku i wielokrotnie byli zatrzymywani przez bramkarza przyjezdnych, ostatecznie znajdując sposób na jego pokonanie, osiem minut przed przerwą.

Dośrodkowanie Mortona z rzutu rożnego zostało zamienione na bramkę przez Quansaha, który doprowadził do wyrównania strzałem na bliższy słupek.

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już przed przerwą, kiedy to Norris przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Gordona. Ten jednak chybił po zejściu z piłką do środka.

Gordon nie trafił również z jedenastu metrów, kiedy bramkarz Spurs świetnie wybronił rzut karny podyktowany po tym, jak drybling napastnika w szesnastce został zatrzymany faulem.

Już w drugiej połowie, kolejny atak Gordona, który znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola, został udaremniony przez stopera Tottenhamu.

Jednak zarówno on jak i Liverpool, nie poddali się.

W 65 minucie, zmiennik Mateusz Musiałowski zagrał do Gordona, ponownie atakującego z flanki, a skrzydłowy tym razem idealnie posłał piłkę w długi róg.

Następnie wywalczył on drugiego karnego dla The Reds, Norris wziął na siebie odpowiedzialność i podwyższył wynik na 3:1.

Morton przypieczętował zwycięstwo na koniec sezonu, zdobywając bramkę z krawędzi pola karnego w 87 minucie.

Liverpool U-18: Mrozek, Wilson, Chambers, Quansah, Koumetio, Corness, Gordon, Morton, Woltman, Norris, Frauendorf.

Zmiennicy: Musiałowski, Stephenson