05.05.2024
17:30

Osób online 800

Liverpool pokonuje Osasunę 3:1

Piłkarze the Reds w ostatnim przedsezonowym towarzyskim spotkaniu pokonali zespół Osasuny 3:1. Liverpool pierwszego gola zdobył już w 14. minucie po fantastycznej akcji i wykończeniu Takumiego Minamino, który posłał piłkę nad golkiperem. Ostatecznie bramka została uznana jako samobójcze trafienie zawodnika Osasuny, Jesusa Areso.

Drugie trafienie dla Liverpoolu padło w 21. minucie dzięki Roberto Firmino, który znakomicie ułożył stopę i wpakował futbolówkę do siatki po dograniu Kostasa Tsimikasa na pole karne.

W 41. minucie podopieczni Jürgena Kloppa podwyższyli prowadzenie na 3:0. Takumi Minamino wspaniale obsłużył podaniem Roberto Firmino, który miał sporo miejsca i czasu w polu karnym na wybór odpowiedniego rogu bramki, by skierować piłkę do sieci.

Drużyna gości honorowego gola zdobyli w 70. minucie za sprawą strzału z główki Kike Garcii po wcześniejszym dośrodkowaniu z lewej strony boiska.

Piłkarze Liverpoolu przez większość czasu prowadzili grę i wykreowali sobie kilka sytuacji, po których powinno paść więcej bramek dla the Reds. Niestety nie obyło się bez urazów. W 30. minucie spotkania z podejrzeniem złamania nosa boisko musiał opuścić Curtis Jones.

Skład

Liverpool Kelleher - N. Williams, Konaté, Gomez (60' R. Williams), Tsimikas (71' Beck) - Oxlade-Chamberlain, Fabinho (60' Clarkson), Jones (30' Woodburn) - Gordon (46' Origi), Firmino (59' Thiago), Minamino (71' Henderson)

Osasuna J. Peréz (46' Herrera) - Oier (J. Martinez), D. Garcia (46' Grau), U. Garcia (46' Ramalho), Cruz (61' R. Garcia) - Torro - Areso (46' Dufur), Barbero (46' K. Garcia), Torres (61' Barja), I. Perez (46' Oroz) - Avila (46' Budimir)

Komentarze (22)

elefce96 09.08.2021 21:08 #
Minamino dziś ogień. 1 bramka klasa światowa, 2 akcję rozprowadził do Greka, 3 bramka asysta na patelnię. Chłopie graj tak proszę cały sezon.
użytkownik zablokowany 09.08.2021 21:08 #