05.05.2024
17:30

Osób online 1486

Liverpool wygrywa z Porto 5:1!

Liverpool wygrywa z Porto 5:1. Po dwie bramki dla The Reds zdobyli Mo Salah i Roberto Firmino, a a jedno trafienie dołożył Sadio Mané.

W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo chaotyczne spotkanie. Liverpool miał lekką przewagę, ale nie przekładało się to na konkretne sytuacje pod bramką rywali. W grze The Reds dominowała niedokładność oraz duża ilość złych decyzji. Pierwszą akcję bramkową rozpoczął Curtis Jones, który oddał niezły strzał z dystansu, który sparował przed siebie bramkarz gospodarzy. Następnie niefrasobliwie zachował się obrońca Porto, co wykorzystał Salah wbijając piłkę do pustej bramki.

W 43. minucie dobrym strzałem po rzucie wolnym popisał się Jordan Henderson, ale Diogo Costa popisał się piękną interwencją. Z kolei w 45. minucie obrona Porto popełniła kolejny błąd, który wykorzystał Sadio Mané. Senegalczyk rozgrywał  przeciętne spotkanie, ale w tej sytuacji wystarczyło skierować piłkę do pustej bramki co bez problemów mu się udało.

Z kolei Porto nie stworzyło sobie w pierwszej odsłonie ani jednej groźnej sytuacji na zdobycie bramki. Liverpool dobrze radził sobie w defensywie, gdzie wyróżnia się Joël Matip.

W drugiej części gry Liverpool nadal dominował i miał przewagę. W 60 minucie drugiego gola zdobył Mo Salah, który wykorzystał świetne podanie Curtisa Jonesa. Młody Anglik asystował także przy golu Firmino z 78. minuty. Brazylijczyk wykorzystał kolejny fatalny błąd bramkarza oraz obrony gospodarzy i skierował piłkę do pustej bramki z ponad 20 metrów. Napastnik The Reds kontynuował swoją dobrą formę strzelecką, ponieważ już pięć minut później zdobył swojego drugiego gola. Firmino wykorzystał zamieszanie w polu karnym po strzale Jonesa.

Jedynego gola dla Porto zdobył w 74. minucie Taremi, który wykorzystał błąd w ustawieniu Joe Gomeza.

Bramki: Taremi 74' - Salah 18', 60', Mané 45', Firmino 77', 81'

Liverpool: Alisson - Milner (66' Gomez), Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson (73' Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Jones - Salah (66' Firmino), Jota (88' Origi), Mané (66' Minamino)

Porto: D. Costa - J. Corona, Cardoso, Marcano, Sanusi (46' Wendell) - Otávio (14' Vieira), Uribe (56' Vitinha), S. Oliveira (67' Pepê), L. Díaz - Taremi, T. Martínez (46' Grujić)

Komentarze (112)

użytkownik zablokowany 28.09.2021 21:47 #
Prosty i łatwy mecz.
Hawken17 28.09.2021 21:47 #
Super wynik, gra już niekoniecznie, wykorzystaliśmy błędy i to cieszy.
Dobry, przyjemny meczyk. Ktoś pisał że to będ, ie najtrudniejszy mecz z dobrych czasowych - tymczasem się w połowie nie umywa do tego z Brentford.
radoLFC 28.09.2021 21:47 #
Też myśleliście że Mane nie trafi? 😂
elefce96 28.09.2021 21:50 #
Tak. Nawet mimo tego gola, uważam że powinien odpocząć od 50-60minuty :D
Radbug 28.09.2021 21:49 #
No i teraz tylko trochę zmian już w przerwie, żeby chłopaki odpoczeli przed ważnym weekendem i będę zadowolony. Minamino za Salaha, Keita za Fabinho, Tsimikas a potem tez inni jak wynik nadal będzie dobry.
użytkownik zablokowany 28.09.2021 21:49 #
Wynik dobry, niby nie gramy źle, ale takiej niedokładności nie pamiętam...
Lipaa1960 28.09.2021 21:50 #
4 zmiany w przerwie! Konate/Van Dijk. Tsimikas/Robertson. Minamino/Salah. Origi/Jota
mecz cięzko powiedzieć, pod kontrolą nic wiecej. nie wiem czy to ta kamera jest tak odległa czy boisko tak wielkie, albo tylko mi sie tak wydaje.
dowieźć wynik do konca i spokoj
użytkownik zablokowany 28.09.2021 21:50 #
cider 28.09.2021 21:50 #
Porto nie gra dziś nawet na poziomie Norwich, cieszy, że Atletico straciło z nimi dwa punkty.
Brawo dla Jonesa za strzał, myślę, że tego brakuje drużynie, goli pomocników
Kijoraptor 28.09.2021 21:51 #
Nawet takie prezenty trzeba umieć wykorzystać, ale dzisiaj chłodne głowy. Dobra komunikacja między liniami, Joel dzisiaj super, zdrowy Matip to dobry Matip. Jota troszkę poza grą.
MerseysideRed 28.09.2021 21:52 #
Praca sędziego jak i operatora kamery woła o pomstę do nieba
ynwa19 28.09.2021 21:52 #
Wynik cieszy,mecz pod kontrolą,obrona jest obroną(bo gra w niej Milli🤣),Curtis nie boi się strzałów z dystansu i tylko mimo zdobycia gola ten nasz kochany Sadio.....to aż żal patrzeć na jego "popisy".

Strzelić na 3:0,wymienić 5 graczy i spokojnie dowieźć wynik.
cezarkop 28.09.2021 21:52 #
Na drugą mańkę proponuję tryb energooszczędny, coby uniknąć zmęczenia przed City i ewentualnych urazów.
ynwa19 28.09.2021 21:57 #
Tylko co na to "mańka"?!😄
Pabloitto 28.09.2021 21:52 #
Porto nie zmusiło nas do wielkiego wysiłku.
kuczq 28.09.2021 21:52 #
Żałuję, że napisałem „remis biorę w ciemno”. Naoglądałem się polskich „ekspertów” którzy tłumaczyli, że Porto jest bardzo mocne
firo9 28.09.2021 21:54 #
Liverpool nigdy nie gra o remis. Zawsze walczymy o zwycięstwo, nieważne czy to Porto, Blackswitch Town czy Barcelona.
ynwa19 28.09.2021 21:59 #
Lepiej czytaj nas na.....LFC.pl
firo9 28.09.2021 21:53 #
Wynik ponad normę! Do tego Milan prowadzi w Mediolanie z Atleti. W grupie A póki co 1:0 dla PSG, a Brugge prowadzi z RB na wyjeździe, fajnie że Mignolecik sobie pogra jeszcze na poziomie Champions League. Jest ciekawie :D Oby dobić rywala i dać odpocząć co po niektórym na City, które będzie się żyłować do końca z PSG!
Kijoraptor 28.09.2021 21:56 #
I Real dostaje w pupę 0:1 😁😁😁
ynwa19 28.09.2021 21:58 #
Lepiej czytaj.....nas na LFC.pl
BigAnfield 28.09.2021 21:53 #
Easy. Moglibyśmy co sezon grać z Porto w LM. Szkoda mi ich tranera, bo stajemy się dla niego piłkarskim koszmarem. Widać, że chłopina się stara i dyryguje drużyną tylko narzędzia na boisku niewystarczajacej jakości.
Smuggler7 28.09.2021 21:54 #
Bramkarzowi Porto dziękujemy za wycofanie się z próby przejęcia piłki i tym samym umożliwienie Mane podwyższenia wyniku na 2-0. Spodziewałem się, że Porto postawi nam trudniejsze warunki, ale nie mam absolutnie nic przeciwko ich głęboko grającej obronie. Tu muszą być 3 punkty!
caharin7 28.09.2021 21:56 #
Wynik cieszy, ale gra nie do końca. Strzelić jeszcze z 2 tak dla pewności i zmiany.
adamne 28.09.2021 21:58 #
Widzę to czego brakowało mi z Brentford, czyli kontrolę meczu. Nie pozwalamy na chaos chociaż Porto próbuje grać w ten sposób. Teraz zmiany i nie pozwolić im złapać rytmu, trzeci gol wybiłby im już piłkę z głowy na dzisiaj.
Kijoraptor 28.09.2021 22:02 #
Z innego stadionu to de Bruyne już nie powinien grać w meczu, a B. Silva dorównuje naszym w pudlach roku na pustą bramkę.
Zalewsky 28.09.2021 22:02 #